Jak dbać o cerę naczynkową?

Jak dbać o cerę naczynkową?

Nieestetyczne pajączki na twarzy to główna cecha cery naczynkowej. Pojawiające się na skórze zmiany to nic innego, jak rozszerzone i osłabione naczynka, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji – zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.


Z pomocą w tej sytuacji przychodzi zielony krem na naczynka, który należy stosować zarówno na dzień, jak i na noc.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji, przede wszystkim stosowania odpowiednich kosmetyków, głównie kremów do pielęgnacji cery naczynkowej, które są wyjątkowo delikatne i łagodne.
Podstawową kwestią jest w tym przypadku odpowiednio dobrany krem, dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry.

Poszukując odpowiedniego kosmetyku należy zwrócić uwagę na znajdujący się na opakowaniu napis – cera naczynkowa, krem na naczynka lub krem na pękające naczynka. Ważną kwestią jest także odpowiedni skład kosmetyku, w szczególności zawartość witamin C, E oraz K. Szczególnie ważna jest witamina C, która wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiega ich pękaniu, redukuje zaczerwienienia, zmniejsza podrażnienia, a także chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Dobrze dobrany krem na naczynka to gwarancja zdrowego wyglądu, jędrności oraz elastyczności.
Ważnym komponentem są także ekstrakty roślinne – najlepiej wybierać kosmetyki, w których składzie znajduje się wyciąg z kasztanowca zwyczajnego, arniki górskiej, oczaru wirgiliskiego, nagietka, ruszczyka kolczastego, korzenia lukrecji oraz miłorzębu japońskiego.

Aplikacja kremu na naczynka

Stosując krem na naczynka należy zwrócić uwagę na przeznaczenie kosmetyku – inny kosmetyk należy stosować na dzień, a inny na noc.
Wybierając produkt warto zwrócić uwagę na skład, który powinien uwzględniać zarówno składniki zmniejszające podrażnienia i redukujące widoczność naczynek, ale także na zawartość i wysokość filtrów ochronnych. Bardzo ważny jest zielony pigment, który neutralizuje zaczerwienienia – powinien on znajdować się obowiązkowo w kremach na dzień.

Kram na naczynka do stosowania na noc powinien wykazywać silne właściwości regenerujące i odżywcze, wzmacniać barierę lipidową, a także przyspieszać cyrkulację krwi.

Warto pamiętać, że dobrze dobrany krem na naczynka nie tylko niweluje problem naczyniowy, ale przede wszystkim chroni przed wolnymi rodnikami, odżywia, nawilża i likwiduje uczucie suchości oraz pieczenia.

Wypróbuj: https://lirene.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/cera-naczynkowa-na-dzien-i-na-noc/

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz