Aplikacje internetowe, które zawładnęły naszym życiem

Aplikacje internetowe, które zawładnęły naszym życiemTrudno było nie zauważyć, że social media rozszalały się w naszym życiu już na dobre i na amen.
Nie mnie oceniać czy jest to właściwie czy też nie. Każdy niech sądzi według siebie.
Faktem jest, że social media stały się popularne na tak dużą skalę, dopiero co kilka lat temu.
We wcześniejszych latach internet używany był głównie do wyszukiwania konkretnych informacji, do pracy czy też do pisania blogów, niż do tworzenia portali społecznościowych i aktywnego udzielania się na nich.Można teraz powiedzieć, że już blogi były jakąś formą social media, ale na pewno jeszcze nie tak rozwiniętą.

Po co nam social media?

Przede wszystkim dlaczego powstały social media? Myślę, że stało się to z potrzeby ulepszania i ułatwiania znacznie kontaktów międzyludzkich. Ludzie zawsze pragnęli kontaktu między sobą, a social media są w stanie im to obiecać i zapewnić.
Wiadomo było więc, że prędzej czy później social media muszą powstać. Szybciej niż później według mnie. No i stało się. Zakładając przecież, że sieć internetowa była już tak doskonale rozwinięta, musiało znaleźć się w niej też jakieś miejsce dla portali społecznościowych.

Facebook

Fb jest idealnym tego przykładem.Choć powstał on wcale nie tak dawno, w bardzo krótkim czasie zgromadził sobie pokaźne grono użytkowników i fanów. Teraz trudno wyobrazić sobie życie bez social media. W końcu mamy przecież wszystkich znajomych w zasięgu ręki i jednego kliknięcia.Możemy podejrzeć co słychać u znajomego, którego nie widzieliśmy już od dłuższego czasu. I wszystko to bez wychodzenia nawet z domu.

Jednak fb i tego typu social media mogą być też niebezpieczne. Myślę, że dla najmłodszego pokolenia, może to być naprawdę ryzykowne. Młodzież często traci realny kontakt między tym co prawdziwe, a tym co zmyślone i co zobaczyli w sieci. Przez to zbyt często tracą kontakt z rzeczywistością, oraz wzorują się na ludziach, którzy zupełnie na to nie zasługują.A co z aplikacją pinterest? Jest to moja ulubiona aplikacja i zdecydowanie niezastąpiony portal jeśli chodzi o wrzucanie zdjęć.

Przeczytaj również:

Leave a Comment