Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Sprawdź co warto zrobić

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Sprawdź co warto zrobićKredyty hipoteczne, mimo większych obostrzeń niż kilka lat temu, cieszą się sporym zainteresowaniem. Coraz więcej oddawanych mieszkań do użytkowania. Kolejne rekordy w tej materii bite przez deweloperów.

Wiele osób jednak nie zdaje sobie do końca sprawy, że warto przygotować się na wizytę w banku, kiedy będzie się starało o kredyt na mieszkanie. Co należy zatem wykonać, aby wypaść korzystnie podczas wizyty w banku? Jakie kroki należy poczynić, zanim wystąpi się z wnioskiem o przyznanie kredytu.

Pozbądź się karty kredytowej

Po pierwsze należy w sposób dokładny przygotować się na znaczne zwiększenie swojej zdolności kredytowej. Jak tego dokonać? Przede wszystkim rezygnować z wszelkiego rodzaju kart kredytowych, które zalegają jedynie w portfelu. Wiele osób przy korzystaniu z różnych usług bankowych, zgodziło się również na wyrobienie karty kredytowej. Jeżeli są one nieużywane, to ich trzymanie mija się z sensem. Określony limit na karcie kredytowej jest traktowany przez bank jako udzielony kredyt. Może to więc znacznie obniżyć zdolność kredytową.

Ureguluj wszelkie zobowiązania

Należy również dokładnie sprawdzić swoją sytuację odnośnie przeróżnych zobowiązań. Jeżeli istnieją jakiekolwiek, nawet drobne odsetki od niespłaconych rachunków, to natychmiast trzeba wszystko uregulować. Dziś banki posiadają dokładne narzędzia, które sprawiają, że można w łatwy sposób sprawdzić, jakie zobowiązania ciążą na osobie wnioskującej o kredyt.

Jest i druga strona medalu. Osoby korzystające z różnych form kredytowania. Począwszy od karty kredytowej, a skończywszy na kredytach bankowych, mogą na swoją korzyść przedłużyć regularne i terminowe spłacanie wszelkich zobowiązań. Pozytywna historia kredytowa i do tego rozłożona na wiele lat, może być dodatkowym plusikiem przy wnioskowaniu o kredyt na mieszkanie.

Bardzo ważne jest założenie sobie czasu, na jaki będzie wzięty kredyt hipoteczny. Kredyty na mieszkanie, które mają być szybko spłacone, mogą znacznie zaniżyć zdolność kredytową. Wszystko związane jest między innymi z wysokością rat kredytowych. Im wyższa miesięczna rata kredytu, tym mniej pieniędzy zostaje na inne wydatki gospodarstwa domowego. Tym samym zdolność jest oceniana niżej, niż w przypadku kredytów wziętych na dłuższy okres.

Przeczytaj również:

Leave a Comment