Co zrobić, aby mieć zdrowe i piękne paznokcie?

Co zrobić, aby mieć zdrowe i piękne paznokcie?Mocne i piękne paznokcie to ozdoba kobiecych dłoni. Jak o nie dbać?

Stosuj odżywki

Gdy paznokcie stają się kruche, warto sięgnąć po specjalne odżywki. Najczęściej mają one formułę pastelowego lub bezbarwnego lakieru. Nakłada się je na nieumalowane paznokcie, co 2-3 dni. Odżywka będzie bardziej skuteczna, gdy zostanie właściwie dobrana do stanu paznokci. Gdy płytki są cienkie, trzeba je wzmocnić odżywką z wyciągami roślinnymi i proteinami. Te, które pokryte są bruzdami potrzebują przede wszystkim keratyny, zaś słabe i kruche witamin z grupy B, ceramidów i minerałów.

Tabletki wzmacniające paznokcie

Kruche, słabe paznokcie to sygnał długotrwałego niedoboru w organizmie witamin i składników mineralnych. Często jest to efekt popełnianych przez błędów żywieniowych. Zmiany w wyglądzie paznokci spowodowane brakiem mikroelementów czy witamin często pojawią się także wczesną wiosną czy jesienią. Niedobory składników odżywczych odbijają się nie tylko na wyglądzie paznokci. Skóra może stać się matowa, może też dojść do zwiększonego wypadania włosów. Trzeba je więc wzmocnić od wewnątrz łykając tabletki, które wzmacniają paznokcie, włosy i skórę. Zawierają one witaminy A, E, witaminy z grupy B, krzem, cynk, selen. W wielu suplementach diety, które uzupełniają niedobory mikroelementów i witamin jest także żelazo. W czasie kuracji trzeba też zadbać o zdrowe odżywianie. Podczas kuracji warto też stosować domowe kuracje, które wzmocnią paznokcie. Na płytkę paznokciową bardzo dobrze działa kąpiel w siemieniu lnianym lub oliwie z oliwek z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny. Paznokciom służą także ziołowe herbatki ze skrzypu polnego i pokrzywy. Paznokcie wzmocni także kąpiel w wywarze z tych ziół.

Częstą przyczyną problemów z paznokciami są złe nawyki. Do wszelkich prac domowych należy używać ochronnych rękawic, gdy bardzo nie lubią one moczenia w wodzie i kontaktu z detergentami. Nie lubią one między innymi siarczanów, które dodane do płynu do naczyń sprawiają, że preparat ten mocno się pieni.

Przeczytaj również:

Leave a Comment