Czy warto korzystać z kanałów social media?

Czy warto korzystać z kanałów social media?Żyjemy w przedziwnych czasach – z jednej strony ludzie mają coraz to bardziej ułatwione życie, a z drugiej lekarze alarmują, że coraz więcej osób zapada w ciężką chorobę, jaką jest depresja. Oczywiście, żyje się nam łatwiej – rozwój nowych technologii maksymalnie uprzyjemnił nam życie. W sklepach możemy płacić kartą, jadąc pociągiem słuchać ulubionej muzyki, kontaktować się ze znajomymi z każdego praktycznie zakątka świata. To wszystko jest naprawdę bardzo przydatne i pomocne w naszym codziennym życiu. Młode osoby nie mogą zrozumieć, że kiedyś nie było telewizji, Internetu, a na kilkadziesiąt domostw był tylko jeden telefon.

Nowe czasy

Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie. Nie oznacza to, że dzisiejsze nowoczesne rozwiązania nie niosą ze sobą żadnych niedogodności czy zagrożeń. Bardzo popularne w ostatniej dekadzie stały się kanały social media. Fb, Pinterest, Instagram, YouTube czy inne kanały komunikacji zdobywają coraz to większą popularność. Z miesiąca na miesiąc przybywa nowych użytkowników, którzy coraz chętniej dzielą się swoimi przemyśleniami na forum publicznym i chętnie chwalą się swoim życiem. To potrafi być naprawdę bardzo zgubne. Większość portali posiada coraz to młodszych uczestników. Do Fb czy Pinterest dostęp mogą mieć w zasadzie wszyscy.

Szkody jakie może przynieść internet

Jeśli w świat social media trafia nieukształtowana psychicznie osoba, to konsekwencje tego mogą być naprawdę nieciekawe. Młodzi ludzie szukają bowiem wzorców w wirtualnym świecie. Widzą na fb ulubionego influencera, który pokazuje swoje wystawne życie. Pinterest pokazuje przepiękne i idealne ujęcia domów, ubrań, dodatków. Social media pokazują zakłamany obraz rzeczywistości. Dorośli użytkownicy biorą na to poprawkę i zdają sobie sprawę, że nie całe życie jest się uśmiechniętym i że codziennie nie ma się pięknie posprzątane w domu. Młodsza widownia chwyta jednak wszystko, bez zastanawiania się, czy to co widzą na zdjęciu oddaje w pełni rzeczywistość. Wówczas popaść mogą oni w głębokie kompleksy, porównując swoje życie do innych.

Przeczytaj również:

Leave a Comment