Dlaczego jemy pizzę w restauracji?

Dlaczego jemy pizzę w restauracji?Coraz chętniej jadamy w barach, bistrach i restauracjach. Po części jest to efekt tego, że staliśmy się bardziej zamożnym społeczeństwem. Częściowo zaś wynika to z faktu, iż wielu z nas jest ciekawych nowych smaków kulinarnych. W restauracjach chętnie zamawiamy zarówno dobrze nam dania kuchni polskiej, ale także owoce morza. Chętnie sięgamy także po dania, których przygotowanie jest bardzo pracochłonne. Takim daniem jest na przykład pizza.

Dlaczego wolimy zjeść pizzę w restauracji?

Wybierając się do restauracji, której właścicielem jest rodowity Włoch mamy okazję zjeść pizzę, która najbliżej zbliżona jest do tradycyjnej pizzy włoskiej. Taką pizzę może nam być bardzo trudno przygotować w domu nie dlatego, że potrzeba do niej wiele niedostępnych w Polsce składników. Pizza, która będzie naprawdę bardzo smaczna musi zostać przygotowana bez pośpiechu, a większość z nas ma bardzo niewiele czasu. Na przygotowanie pizzy czasem uda się wygospodarować trochę czasu co najwyżej w sobotę. Do tego pizza przygotowana w domu nie musi być tańsza niż ta w restauracji. Pamiętajmy, że wiele restauracji wprowadza happy hour czy innego rodzaju promocje.

Włoska pizza w polskim wydaniu

Na wierzchu tradycyjnej włoskiej pizzy są tylko 3 składniki. Są one bardzo różne, zawsze jednak musi się na nim znaleźć ser, zioła i pomidory. Taka skromna pizza nie zawsze smakuje Polakom, wolą najczęściej taką, która ma bardziej bogaty wierzch. Dlatego też w polskich restauracjach bardzo często oprócz pizzy margherita można zjeść zupełnie inne rodzaje pizzy z dodatkami, które bardziej nam smakują. Bardzo często tym, co łączy włoską i polską pizzę jest tylko ręcznie wyrabiane ciasto. Ale smak polskiej pizzy nie ustępuje tradycyjnej włoskiej. Bardziej spełnia jednak nasze smakowe oczekiwania.

Jadanie w restauracjach stało się modne. Wśród restauracji wybieranych najczęściej znajdują się te, które mają w menu dania z kuchni włoskiej. Potrawą wybieraną w nich wyjątkowo często jest pizza, nie tylko tradycyjna włoska, ale także w spolszczonej wersji.

Przeczytaj również:

Leave a Comment