Farba poliuretanowa do metalu

Farba poliuretanowa do metalu

Jest mieszanką dwóch składników – żywic i utwardzaczy, które łączy się zazwyczaj tuż przed malowaniem wybranej powierzchni. Na rynku znaleźć można także farby jednoskładnikowe, dla których rolę utwardzacza przejmuje wilgoć z powietrza.


Zadaniem farb poliuretanowych jest zabezpieczanie metalowych powierzchni przed niszczeniem i korozją. Powstała przy ich użyciu powłoka odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, zarysowanie, zmienne warunki atmosferyczne, kwasy, chemikalia czy promienie UV.

Aplikacja farby

Farba poliuretanowa do metalu może zostać naniesiona na dowolnie wybraną metalową powierzchnię, przy czym musi zostać ona wcześniej odpowiednio przygotowana. Podłoże należy uprzednio oczyścić, odtłuszczyć, odpylić, by zapewnić farbie doskonałą przyczepność.

Farby tego rodzaju zwierają szkodliwe dla człowieka substancje lotne, dlatego należy upewnić się, że pomieszczenie, w którym są stosowane, jest odpowiednio wentylowane oraz że zachowane są niezbędne, zalecane przez producenta, środki ostrożności. Warto również przestrzegać zalecanego czasu wysychania jednej warstwy przed nałożeniem kolejnej.

Farby poliuretanowe występują w wielu odcieniach, co daje pewność, że każdy ma szansę znaleźć kolor, który najlepiej odpowiada jego potrzebom i gustom.
Dzięki doskonałym właściwościom chroniącym, farby te są szczególnie polecane dla żeglarzy do malowania nadwodnych powierzchni jachtów i łodzi. Chroni je przez szkodliwym działaniem wody słodkiej i słonej oraz promieni słonecznych.

Farby można wybrać w wersji matowej lub z połyskiem. Są stosowane szczególnie do powierzchni używanych w trudnych środowiskach, narażonych na niszczenie i uszkodzenia. Przez wiele lat zachowują całkowitą odporność na uszkodzenia.

Działanie farby

Farby poliuretanowe szybko schną i nadają się do malowania zarówno powierzchni poziomych, jak i pionowych, nie ściekają z nich podczas nanoszenia. Są bardzo ekonomiczne i wydajne w użyciu.

Ważne jest jednak, by dobierać produkty sprawdzonych firm i dobre jakościowo, gdyż tylko wtedy zyskujemy pewność, że efekt wykonanych prac będzie taki, jak zapewnia producent.

Sprawdź: http://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-nobikolor-pur/

Przeczytaj również:

Leave a Comment