Gdy paznokcie potrzebują pomocy

Gdy paznokcie potrzebują pomocyPaznokcie powinny być powodem do dumy. Nie zawsze jednak tak jest. Często są miękkie, rozdwajają się lub łamią. Mogą też być kruche i suche. Czy można przywrócić im ładny wygląd?

Przyczyny problemów z paznokciami

Powodów, które są przyczyną problemów z paznokciami jest wiele. Osłabienie organizmu (na przykład po chorobie) czy niewłaściwe odżywianie się, bardzo mocno odbija się na kondycji płytek. Niekorzystnie działa również częste i długie moczenie rąk w wodzie, używanie słabej jakości zmywaczy i lakierów do paznokci, kontakt z detergentami.

Co zrobić, gdy paznokcie potrzebują pomocy?

Można spróbować odżywić je od zewnątrz. Pomocne są w tym odżywki dostępne najczęściej w postaci bezbarwnego lakieru. Są też i takie odżywki, które wnikają w głąb płytki. Wybierając odżywkę należy dobrać ją do problemu, który sprawiają paznokcie. Gdy są one słabe i łamliwe, należy wybrać odżywkę, która wpłynie na poprawę ich struktury. W takiej odżywce wśród składników powinna znajdować się między keratyna. Keratyna powinna być jednym ze składników odżywek przeznaczonych do rozdwajających się paznokci.

Ratunek w tabletkach

Nie w każdym przypadku problemy z paznokciami rozwiążą odżywki. W przypadku niewłaściwej diety czy mocno osłabionego organizmu przyczyną problemów z paznokciami są niedobory witamin i składników mineralnych. Trzeba więc dostarczyć ich w postaci tabletek. Na wygląd paznokci bardzo korzystnie wpływają witaminy A i E, niezbędna jest im także witamina B7 występująca pod nazwą biotyny. Problemy z paznokciami mogą też wynikać z niedoboru wapnia i cynku. Składniki te powinny znaleźć się w suplementach diety na problemy z paznokciami. Nie musimy szukać specjalnych tabletek na problemy z paznokciami, możemy wybrać te na włosy. Zawierają one składniki, których potrzebują nie tylko włosy, ale także paznokcie.

Zarówno odżywki, jak i tabletki na paznokcie trzeba stosować przynajmniej trzy miesiące, aby ich kondycja uległa poprawie. Do tego trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe tak, aby nie zabrakło w niej składników, które wzmacniają paznokcie.

Przeczytaj również:

Leave a Comment