Idealnie kolorowe wnętrza

Urządzając dom lub mieszkanie jednym z najbardziej emocjonujących i jednocześnie decydujących momentów mających wpływ na wygląd całości są ściany, a konkretnie ich kolor. Stanowi on o charakterze, nadając styl i zgrabnie modelując całość. Kierując się subiektywnymi odczuciami można popełnić kilka błędów, które staną się niemiłą niespodzianką. Prezentowane na próbnikach farby do wnętrz nie zawsze będą idealne do naszych pomieszczeń. Kierując się kilkoma elementarnymi wskazówkami łatwo ich uniknąć i tym samym uzyskać zachwycający efekt.

Idealnie kolorowe wnętrzaPierwszym krokiem jest ocenienie pomieszczeń pod kątem ich użyteczności, a więc określić ich przeznaczenie. To sprawi, że o wiele prościej będzie się nam poruszać w specyfice produktów dedykowanych np. łazienkom. Mając na uwadze to, że kolor jest jedną z najważniejszych części aranżacji nie powinno się na nim zbytnio oszczędzać, a wręcz należy wybierać takie, które cechuje naturalność, odpowiednie nasycenie, a także najwyższa jakość. Dom to przecież miejsce, które tętni życiem, a tym samym ściany są nieustannie narażone na plamy czy inne nieestetyczne uszkodzenia. Tych niedogodności można uniknąć, a wręcz im zapobiec sięgając po farby lateksowe. Są produktem rekomendowanym przez szerokie grono specjalistów, posiadają niekwestionowane zalety pozostawiając inne artykuły daleko w tyle. Farba do wnętrz lateksowa tworzy równe, trwałe powłoki odporne na zmywanie i czyszczenie na sucho. Należy ona do grupy farb dyspersyjnych, zawierających kauczuk lub syntetyki kauczuku. Wielką takich farb zaletą jest fakt, że idealnie spełniają swoje zadanie w kuchniach, łazienkach, pralniach, obiektach użyteczności publicznej czy w salonach. Zapewniają oddychanie ścian i jednocześnie posiadają środki zapobiegające powstawaniu pleśni. Kosztują więcej, jednak to najlepsza inwestycja dla nowoczesnych wnętrz.

Koronnym krokiem, będącym przysłowiową kropką nad „i” jest wybór kolorów. Pamiętajmy, że tu także panują pewne zasady, które pozwolą na wykreowanie wnętrza na nowo. Warto sięgać po różne kolory, łącząc je w jednym wnętrzu. Złamaniem fantazji będzie farba biała, która jednocześnie wspaniale rozświetli małe pomieszczenia, a w dużych będzie równowagą pomiędzy ciemniejszym kolorem ścian a grą światła. Jednocześnie należy pamiętać, że biel także ma swoje odcienie – zarówno zimne, jak i ciepłe. Komponując ją z innymi kolorami koniecznie sięgajmy po taką samą tonację.

Przeczytaj również:

Leave a Comment