Jak będą wyglądać kredyty na nieruchomości po 2020r

Jak będą wyglądać kredyty na nieruchomości po 2020rAnalizując aktualny rynek nieruchomości, zastanawia nas sytuacja kredytowa za kilka bądź kilkadziesiąt lat. Zadajemy sobie pytanie jakie będą ceny nieruchomości i jak będzie wyglądała zdolność kredytowa w przypadku przeciętnego polskiego obywatela.

Ciężko cokolwiek wywnioskować na bazie dzisiejszych zachowań rynku.

Czy będziemy mieli powtórkę opcji z 2008 roku?

To bardzo wątpliwe w wypadku nieruchomości, rynek ten stabilnie kształtuję swój volumen i nie zapowiada się żeby najbliższy krach miał wpłynąć na niego aż tak znacząco. Wielu inwestorów twierdzi że jesteśmy w jednym z lepszych momentów w historii na zakup nieruchomości, spekuluję się że ceny nieruchomości po 2020 r. znacząco pójdą w górę, a zdolność na kredyt na mieszkanie i jakiekolwiek kredyty ulegnie znacznym zmianom i zaostrzeniu przepisów.

Nie zwlekajmy z własnym mieszkaniem

Przez ostatnie 20 lat doszło do wielu finansowych skandali zainicjowanych poprzez przeciętnych obywateli. Wziąć kredyt na mieszkanie i przestać spłacać ? Nic trudnego jeżeli operujemy fałszywymi dokumentami. Coraz więcej tego typu sytuacji ma miejsce mimo zwiększanych stopniowo kontroli i weryfikacji podczas udzielania kredytów. Oszuści nadal znajdują lepsze sposoby, prawdopodobnie cały czas będą znajdywać coraz lepsze sposoby. Główna rolę gra tutaj czynnik ludzki, dlatego tak ciężko jest ograniczyć pewne wymuszenia. Dlatego spekuluje się że dostanie kredytu przez przeciętnego obywatela po 2020 r. będzie znacznie trudniejsze niż dzisiaj. Zwlekanie z podjęciem decyzji teraz czy za jakiś czas może mieć swoje konsekwencje w postaci dodatkowych kosztów i płatnych porad.
Zwróćmy również uwagę na ceny nieruchomości z roku na rok stopniowo wspinają się w górę czy będą to robić nadal?
Wiele czynników na to wskazuję, a najważniejszy z nich przeważa za tym. Czyli głos inwestorów, którzy sprawiają że ceny idą w górę, nadal twierdzą że rynek nie ulegnie korekcie ponieważ ludzie inwestują gigantyczne kwoty w nieruchomości. A w końcu to cenę kształtują ludzie, więc całkiem prawdopodobne że po 2020 r. rynek nieruchomości znacznie wzrośnie na wartości.

Przeczytaj również:

Leave a Comment