Jak działa kantor walutowy i czy warto z niego korzystać?

Jak działa kantor walutowy i czy warto z niego korzystać?

Kantor jest miejscem, gdzie można wymienić swoje pieniądze na inne – to znaczy następuje w nim wymiana walut z tej pochodzącej z jednego kraju, na tą, która obowiązuje w innym. Wszyscy, chyba choć raz byli w takim kantorze i wszyscy z pewnością szukali go nerwowo na wycieczkach – rzadko się bowiem zdarza, żebyśmy mogli płacić swoją walutą w obcym państwie, a zatem potrzebujemy wymienić złotówki na przykład na euro czy funty.

Poszukiwania kantora stacjonarnego często są żmudne, a w efekcie i tak nie uzyskujemy takiej ceny, jaką byśmy chcieli. Wiele osób czuje się wręcz oszukanych, bo może później kupić mniej niż zamierzali. W tej chwili istnieje za to możliwość skorzystania z kantora walut w wersji internetowej!

Jak to wszystko działa i czy warto?

Internetowe kantory walutowe są dostępne już od jakiegoś czasu, ale wciąż mało osób ma do nich zaufanie. To logiczne, ponieważ mnóstwo osób obawia się nawet korzystać ze swojego internetowego konta bankowego, a co dopiero przesyłać w inne miejsce swoje pieniądze, żeby je wymieniać na obcą walutę. Najlepiej więc w sumie posiadać konto bankowe w banku, który oferuje podobne usługi. Wystarczy sprawdzić, czy bank w którym mamy swoje oszczędności posiada podobną ofertę – jeśli nie, to może czas żeby pomyśleć nad zmianą banku?

Kantor walutowy umożliwia szybką wymianę pieniędzy z jednej waluty na inną – nie trzeba do tego żadnych skomplikowanych umów czy długiego czekania, a dostęp do wymienionych pieniędzy mamy już w chwilę po dokonaniu zamiany. Transakcja polega na natychmiastowej sprzedaży/kupnie jednej waluty za inną. Wszystko po bieżącej cenie rynkowej, którą świetnie znamy – możemy więc łatwo wcześniej obliczyć ile i za co dostaniemy, a zatem zastanowić się, czy taka usługa nam się opłaca.

Cena

Rzecz jasna to wszystko nie jest darmowe, ale nie jest również drogie – można wcześniej sprawdzić jakie prowizje są pobierane, a zatem wszystko jest uczciwe i każdy wie na co się decyduje. To możliwość szybkiej wymiany środków przed jakimś wyjazdem, by później móc płacić kartą, albo wypłacać je w obcych bankomatach.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz