Jak korzystnie wziąć kredyt gotówkowy

Jak korzystnie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to najchętniej wybierane przez klientów banku narzędzie i sposób pożyczania pieniędzy. W zależności od naszych możliwości finansowych możemy w ten sposób pożyczyć z banku nawet do dwustu tysięcy złotych.

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, porównajmy oferty wszystkich banków dostępnych na rynku.

Większość klientów pomija całkowicie ten etap i zaciąga kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadają już konto

Tymczasem może się okazać, że warunki, które oferuje nam konkurencyjny bank, są dużo korzystniejsze pod względem finansowym. Powinniśmy zatem przed zaciągnięciem zobowiązania porównać wszystkie koszty, jakie będziemy zmuszeni zapłacić w ramach kredytu. Chodzi tu oczywiście o wysokość oprocentowania, ale także koszty dodatkowe jak choćby wysokość i konieczność ubezpieczenia kredytu. W ten sposób możemy przy kwocie na przykład trzech tysięcy złotych zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt lub kilkaset złotych.

Aby podjąć zobowiązanie, musimy zaopatrzyć się w dokument, który potwierdzi, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt

To najprostsze i najpopularniejsze zabezpieczenie stosowane przez banki. Najprościej jest to uczynić, kiedy mamy umowę o pracę. W takim wypadku po prostu udajemy się do po odpowiednie zaświadczenie o zarobkach. Dla banku wiarygodnym dokumentem są też odcinki rent oraz emerytur. Stosunkowo najtrudniej mają przedsiębiorcy. Niektóre placówki mogą zażądać od nich zaświadczeń o niezaleganiu z podatkami w urzędzie skarbowym oraz składkami w zakładzie ubezpieczeń społecznych. Co oczywiste do wzięcia kredytu będziemy też potrzebowali dokumentów potwierdzających naszą tożsamość i bycie obywatelem Polski.

Zanim ostatecznie udamy się do banku, powinniśmy upewnić się, że nasze dane osobowe nie figurują na listach dłużników, które uznawane są przez bank za wiarygodne źródło informacji. Trafiamy tam, kiedy nie wywiązujemy się ze swoich zobowiązań lub odmawiamy spłaty kredytów. W takim przypadku bank prawie na pewno nie zdecyduje się na pożyczenie nam pieniędzy.

Przeczytaj również:

Leave a Comment