Jak uniknąć problemów z paznokciami?

Jak uniknąć problemów z paznokciami?Na kondycję paznokci bardzo niekorzystnie wpływa częsty i długi kontakt z wodą i detergentami, nieprawidłowa dieta, ale także choroby: atopowe zapalenie skóry, cukrzyca, anemia. Bardzo często problemy pojawiają się także w okresie rekonwalescencji. Świadczą one o niedoborach w organizmie witamin i składników mineralnych. Jakie leki można zastosować?

Suplementy diety

Są to preparaty kompleksowe, a więc takie, które zawierają przynajmniej kilka składników, które skutecznie poprawiają wygląd paznokci. W zależności od preparatu mogą one zawierać tylko witaminy, ale mogą też zawierać minerały i wyciągi z roślin. W składzie znajdziemy więc między innymi: biotynę, witaminę A i B2, aminokwasy i minerały takie jak: krzem, cynk, żelazo. Spośród składników roślinnych najczęściej stosowane są ekstrakty ze skrzypu i pokrzywy. Ale niektóre z nich zawierają również wyciąg z alg. Preparaty na paznokcie warto stosować nie tylko, gdy zaczynają się one rozdwajać czy łamać. Warto po nie sięgać także wtedy, gdy organizm jest szczególnie narażony na niedobór witamin i minerałów. Profilaktycznie preparaty te warto stosować w zimie.

Kosmetyki poprawiające stan paznokci

To głównie różnego rodzaju odżywki. Z uwagi na to, że problemy z paznokciami najczęściej wynikają z niedoboru witamin i minerałów, wzbogaca się je w te składniki. Są więc odżywki z krzemem, cynkiem, wapniem, ceramidami i keratyną. Wzmacniają one i regenerują paznokcie, wspierają terapię od wewnątrz. W zależności od rodzaju odżywki mogą być stosowane zamiast lakieru do paznokci lub jako podkład pod lakier.

Błędy w układaniu codziennego jadłospisu, choroba, długie moczenie rąk w wodzie nie służą paznokciom. Możemy je wspomóc nie tylko odpowiednimi kosmetykami, ale także specjalnymi tabletkami. Poprawiają one również kondycję włosów, które potrzebują niemal identycznych składników odżywczych, jak paznokcie. Leki na paznokcie i jednocześnie na włosy trzeba stosować przez około trzy miesiące. Trzeba pamiętać, aby zażywać je codziennie.

Przeczytaj również:

Leave a Comment