Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie?Miękkie, rozdwajające się, często łamiące się paznokcie to problem wielu kobiet. Problemów z paznokciami można uniknąć stosując dietę,w  której nie brakuje białka, wapnia, krzemu, magnezu, żelaza i cynku. Może się jednak zdarzyć, że w organizmie z jakiegoś powodu tych składników brakuje. Jak je uzupełnić?

Tabletki na paznokcie: co powinny zawierać?

Bardzo ważnym składnikiem dla ładnego wyglądu i zdrowia paznokci jest biotyna. To witamina B7, której źródłem są żółtka jaj, warzywa, tłuste ryby morskie. Na jej przyswajanie przez organizm bardzo niekorzystnie wpływa palenie papierosów i picie dużych ilości kawy. Bardzo częstą przyczyną niedoboru biotyny jest także zażywanie antybiotyków. Na skutek niedoboru biotyny paznokcie zaczynają się łamać. Ale można ją uzupełnić specjalnymi preparatami, które dostarczając biotyny wzmocnią strukturę paznokci. Bardzo ważnym składnikiem jest także retinol. W stanach jego niedoboru paznokcie stają się kruche, mają skłonność do rozdwajania się. Retinol czyli witamina A to częsty więc składnik leków na paznokcie.

Nie tylko tabletki

Paznokcie może wspomóc także specjalnymi odżywkami. Gdy są nierówne i pobrużdżone trzeba w nich szukać składników, które je po pierwsze wzmocnią, a po drugie wyrównają bruzdy. Dlatego też oprócz keratyny, powinien znajdować w odżywce teflon. Keratyna pomoże także na rozdwajające się paznokcie.

Jak uniknąć kłopotów z paznokciami?

Stosowanie odżywek czy suplementów diety na paznokcie nie pomoże, gdy nie będziemy o nie dbać. Trzeba nie tylko odpowiednio się odżywiać, ale także nie narażać ich na zbyt częsty i długi kontakt z wodą. Należy unikać także kontaktu z detergentami, które osłabiają i rozszczelniają płytki. Do wszelkich prac domowych należy używać rękawiczek.

Suplementy diety ze składnikami specjalnie dobranymi, aby poprawiały kondycję paznokci (także skóry i włosów) trzeba stosować przez trzy miesiące, później zalecana jest przerwa w kuracji. Gdy w tym czasie kondycja paznokci nie ulegnie poprawie, kurację można rozpocząć od nowa.

Przeczytaj również:

Leave a Comment