Jak wzmocnić włosy?

Jak wzmocnić włosy?Włosy podobnie, jak cały organizm potrzebują składników odżywczych. Ich wrogiem jest niewłaściwa dieta, stresy, zmiany hormonalne, niektóre choroby i leki. Nie służy im także nieodpowiednia pielęgnacja i stylizacja i zanieczyszczone środowisko. Osłabienie włosów w wielu wypadkach jest procesem, który można zatrzymać.

Odpowiednia dieta

Wprowadzenie zmian do menu to sposób na to, aby dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. Ważne dla włosów składniki znaleźć można w chudym mięsie, rybach, kolorowych warzywach, oliwie i orzechach. Zawierają one duże dawki cynku, żelaza i witaminy D.

Skuteczne leki na wypadające włosy

W wielu wypadkach proces wypadania włosów udaje się zatrzymać. Warto wypróbować suplementy diety, które zawierają cynk i taurynę – aminokwas, który pobudza proces wytwarzania włosa. W nowych suplementach diety na wypadające włosy są także inne składniki ważne dla włosów: selen, siarka, krzem, żelazo, witamina E i witaminy z grupy B. W suplementach najnowszej generacji, których zadaniem jest zahamowanie procesu wypadania włosów znajduje się także witamina D. Okazało się bowiem, że jest ona potrzebna do tego, aby każdy włos długo utrzymywał się w cebulce. W niektórych preparatach powstrzymujących wypadanie włosów są także ekstrakty ziołowe ze skrzypu i pokrzywy.

Domowe terapie na wypadające włosy

Przygotowane w domu ziołowe płukanki czy wcierki można stosować zapobiegawczo, ale też jako wsparcie dla kuracji suplementami diety. Do przygotowania wcierki, która odżywia cebulki włosów można wykorzystać sok wyciśnięty z czarne rzepy. Rzepa to prawdziwa skarbnica witamin A, B i C oraz wapnia, fosforu, potasu, żelaza.

Ważne!

Suplementy diety trzeba przyjmować przez okres nie krótszy jak 3 miesiące. Jeżeli po tym czasie poprawa nie będzie widoczna konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, dermatologa lub trychologa. Suplementy diety i domowe kuracje są skuteczne pod warunkiem, że przyczyną wypadania włosów nie jest choroba. Bez ustalenia przyczyny może się nie udać powstrzymać proces wypadania włosów.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz