Jaki styl do aranżacji mieszkania wybrać?

Jaki styl do aranżacji mieszkania wybrać?Szukasz inspiracji, jak urządzić swoje nowe mieszkanie? A może chcesz coś zmienić w dotychczasowym wystroju? Szukaj inspiracji w modnych stylach aranżacji wnętrz.

 

 

Styl nowoczesny

Swoboda w łączeniu materiałów, prostota, nowoczesna technologia – to najbardziej podstawowe cechy stylu nowoczesnego. Konwencja ta sprawia, że wnętrza są przestronne i jasne. Styl nowoczesny wymusza na nas ograniczenie podziału, poszczególne pomieszczenia są otwarte (za wyjątkiem tych, które muszą pozostać zamknięte, na przykład łazienka). Ściany często zastępują ściany z luksferów lub przesuwne drzwi.

Styl minimalistyczny

Ten trend w aranżacji wnętrz wywodzi się z Japonii. Wielu uznaje styl minimalistyczny za odmianę stylu nowoczesnego. Wnętrza w stylu minimalistycznym są pozbawione bibelotów. Dominują w nich kąty proste i ascetyczne formy oraz jasne kolory.

Styl kolonialny

To pochwała prostoty rodem z krajów Dalekiego Wschodu. Meble w tak urządzonym wnętrzu powinny być wykonane z ciemnego, egzotycznego drewna. Dodatkowo powinny one być postarzone.

Styl klasyczny

W tym stylu liczy się przede wszystkim jakość. Meble powinny być wykonane ze szlachetnych gatunków drewna: dębu, mahoniu, orzecha. W pomieszczeniach powinny dominować jasne kolory: beże, szarości, biel.

Styl amerykański

Wnętrza są bardzo przytulne, urządzone w sposób prosty, ale niezwykle subtelny. Dominującym kolorem jest biel uzupełniana szarościami, szarym odcieniem beżu, zgaszonymi odcieniami błękitu albo oliwkową zielenią. Dominację tych kolorów przełamują turkusowe, żółte lub czarne dodatki. Zachowanie symetrii to zasada, o której nie można zapomnieć urządzając mieszkanie w stylu amerykańskim.

Styl francuski

Stosujemy (podobnie jak przy urządzaniu wnętrza w stylu amerykańskim) symetrię. Dominują w tych wnętrzach jasne, pastelowe barwy: biele, beż, błękit. Dołącza do nich kolor złoty. Meble powinny nawiązywać kształtem do ludwików. Nie muszą być oryginalne, mogą być stylizowane i postarzone. Na ścianach obowiązkowo boazeria lub tapety.

Przeczytaj również:

Leave a Comment