Jaki wpływ mają social media na funkcjonowanie ludzi?

Świat mediów społecznościowychCzy social media naprawdę tak mocno wpływają na nasze życie czy to jakiś kolejny mit? Nie wiem czy istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Z pewnością trzeba by było spojrzeć na to z różnych stron i nie zawężać swoich horyzontów. Oczywiście jeśli chcemy być obiektywni.

Kto by pomyślał

Powiedz mi szczerze, czy przypuszczałeś kiedyś, że social media przejmą władanie nad światem? Oczywiście przesadzam i moją wypowiedź trzeba potraktować troszkę ironicznie, ale nie ma co się z tym kryć, że aktualnie social media po prostu nas wchłonęły, a młodsze pokolenie praktycznie nie ma już szans na wydostanie się z tej niebezpiecznej pułapki. Warto przecież pamiętać, że social media są przydatne, ale bywają też bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jeśli nieprawidłowo z nich korzystamy i udostępniamy zbyt wiele.
Zagrożeni są młodzi ludzie, którzy często, zbyt często wzorują się na osobach zobaczonych na portalach społecznościowych.
Czy jednak do końca jest prawdą, że tylko tam możemy obserwować osoby warte według nas uwagi?
Na pewno nie, przecież wszędzie spotykać możemy inspirujące osoby. Problem jest jednak taki, że w social media życie naszych idoli możemy wręcz monitorować.

Szybki skok popularności

Kilka lat temu, gdy fb powoli stawał się naprawdę popularny, wiele osób myślało, że i on odejdzie w zapomnienie po krótkim czasie. Tak się jednak w ogóle nie stało. Czemu? To proste. Fb zapewnia nam regularny, łatwy dostęp do naszych znajomych. Nie musimy już dzwonić czy odwiedzać ich. Wystarczy jedno kliknięcie i możemy porozmawiać z każdym. Czy to jednak jest dobre rozwiązanie? Pamiętajmy też z resztą, że fb ma wady jak każda inna rzecz. Po pierwsze zupełnie bezkarnie pobiera on nasze dane. Przecież podaliśmy mu je sami zakładając konto i akceptując regulamin. Nie ma się więc czemu dziwić.
Dlatego nie przepadam szczególnie za fb i zamiast niego wolę pinterest. Jest to portal gdzie zamieszczane są zdjęcia z całego świata. Są piękne i każdym z nich można się naprawdę zainspirować. A wy wolicie pinterest czy fb i czego używacie częściej?

Przeczytaj również:

Leave a Comment