Kominek wolnostojący: jakie ma zalety?

Kominek wolnostojący: jakie ma zalety?

Tradycyjne kominki mają w naszym kraju ogromną liczbę zwolenników. Od pewnego jednak czasu można zaobserwować, że coraz więcej osób pyta o kominki wolnostojące. Jakie cechy charakterystyczne ma kominek wolnostojący?

Czy na pewno jest to rozwiązanie, które warto wybrać?

Czym różni się tradycyjny kominek od kominka wolnostojącego?

Ten pierwszy należy przede wszystkim wybudować. Oznacza to konieczność poniesienia nie tylko kosztów związanych z zakupem materiałów, ale też kosztów robocizny. Do tego należy doliczyć również koszt wykonania obudowy kominka. Tradycyjny kominek jest dość ciężki. To bardzo ważny element, gdyż nie w każdym przypadku uda się go wybudować bez wzmocnienia stropu. Jeśli jeszcze do tego wybierzemy kominek z wkładem, koszty będą rosły. Kominek wolnostojący wystarczy kupić, przywieźć do domu i podłączyć do przewodu kominowego. Można go ustawić w dowolnie wybranym miejscu. Do tego, gdy kominek nam się znudzi, można go łatwo zdemontować i zupełnie się go pozbyć, przenieść do innego pomieszczenia lub wymienić na inny model.

Jaką moc cieplną ma kominek wolnostojący?

Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki model kominka wolnostojącego wybierzemy. W niektórych modelach zdecydowano się zastosować rozwiązania, które sprawiają, ze kominek wolnostojący może akumulować ciepło. Moc takiego kominka wynosi około 12 KW, jest więc bardzo duża. Wadą kominka wolnostojącego jest to, że nie można go wykorzystać jako jedynego źródła ogrzewania domu, sprawdza się tylko jako dodatkowe źródło ciepła.
Kominek wolnostojący zajmuje mało miejsca. Jego konstrukcja została opracowana tak, że natychmiast po podłączeniu do komina można go użytkować. Nie potrzebuje obudowy, ani też wylewki, która wzmocni strop. Można go zamontować w każdej chwili. Świetnie sprawdza się do dogrzania dowolnego pomieszczenia. Lekkość i bogaty wybór designu sprawia, że kominek wolnostojący będzie pasował do każdego wnętrza. Do tego dzięki temu, że ma zamkniętą komorę spalania jest urządzeniem bardzo bezpiecznym.

Zobacz: https://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece

Przeczytaj również:

Leave a Comment