Kosmetyki Avon

Na rynku kosmetycznym bardzo ważną pozycję zajmuje firma Avon. Produkty z logo Avon można kupić przede wszystkim u konsultantek. Dostępne są jednak także w niektórych drogeriach internetowych.

Trochę o historii marki

Marka Avon jest znana i ceniona przez tysiące kobiet na całym świecie. Co ciekawe, została stworzona przez mężczyznę. Twórcą tego ogromnego dzisiaj imperium kosmetycznego był irlandzki imigrant David H. McConnell. Dawid McConnel zajmował się obwoźna sprzedażą książek – nie powodziło mu się zbyt dobrze. Jego sytuacja uległa ogromnej zmianie, gdy pewnego dnia pomyślał, że zajmie się w domy produkcja perfum na bazie heliotropu i hiacyntów. Wytworzone przez siebie perfumy dodawał początkowo do sprzedawanych książek, bardzo szybko jednak okazało się, ze jego klientki bardziej interesują nie książki, ale perfumy. Rosnąca popularność perfum sprawiła, że zdecydował się na założenie w roku 1886 spółki „California Perfume Company”. Dwa lata po śmierci Davida H. McConnela nazwa spółki została zmieniona na Avon Product Inc. W ofercie firmy Avon są dzisiaj nie tylko perfumy, ale także mnóstwo innych kosmetyków. Są wśród nich zarówno kosmetyki kolorowe, jak i do pielęgnacji twarzy i ciała. Warto dodać, że kosmetyki Avon od przeszło 20 lat nie są testowane na zwierzętach. Wśród kosmetyków zapachowych jest między innymi woda perfumowana Tresselle.

Kosmetyki Avon

Dla wymagających kobiet

Woda perfumowana Tresselle pojawiła się na rynku w roku 2003. Nad stworzeniem tej wyjątkowej kompozycji zapachowej pracowało dwóch perfumiarzy: Alberto Morillas i Ilias Ermenidis. Efektem ich pracy był zapach, który spodobał się wielu, najbardziej wymagającym kobietom. Nutę serca tworzy pieprz i lukrecja. Na nutę bazy składa się piżmo, lilia i irys. Róża, lotos i tuberoza składają się na nutę głowy. Zapach jest bardzo kobiecy i zmysłowy. Woda perfumowana Tresselle to doskonały wybór. Sprawdza się przez cały dzień. Tresselle to zapach, który sprawdzi się również wieczorem. Stworzono go z myślą o wyjątkowych kobietach.

Przeczytaj również:

Leave a Comment