Kredyt na mieszkanie – ciekawe dane

Kredyt na mieszkanie - ciekawe daneWedług danych opublikowanych przez GUS, w roku bieżącym w styczniu, bezrobocie w Polsce nie przekroczyło wartość 7%. Tak doskonałej sytuacji na rynku pracy nie było w Polsce od dawna. Coraz więcej pojawia się ofert dobrze płatnej pracy, wobec szybkiego rozwoju gospodarki, pracodawcy planują zwiększanie zatrudnienia.

Dobry pracownik jest w cenie i z każdym miesiącem coraz rzadziej spotyka się osoby mające problem ze znalezieniem zatrudnienia. Dzisiaj rynek pracy to rynek pracownika. Ta stabilizacja na rynku pracy sprawia, że młodzi Polacy pewniej podejmują decyzję o zakupie nieruchomości czy zaciągnięciu zobowiązań, jak kredyt na mieszkanie.

Czy własne lokum się opłaca?

Drugim bardzo ważnym czynnikiem mającym ogromny wpływ na rynek nieruchomości w Polsce mają niskie stopy procentowe. Utrzymanie stóp procentowych na stałym niskim poziomie przez NBP, przekłada się na niskie raty kredytowe i tanie kredyty. Posiadając dobrze płatną pracę, kredyt hipoteczny wcale nie musi być ogromnym obciążeniem dla domowego budżetu. Posiadając stabilność finansową, i myśląc o założeniu rodziny, naturalne jest znalezienie sobie własnego mieszkania, nawet jeśli wiązałoby się to z zaciągnięciem zobowiązania na kilkadziesiąt lat. Eksperci na rynku nieruchomości nie mają złudzeń. Z biegiem lat ceny mieszkań w Polsce mogą tylko drożeć stąd, osoby które przymierzają się do zakupu nieruchomości mają dzisiaj ku temu dobrą okazję. Dodatkowo nie bez znaczenia na rynku mieszkań są rządowe programy społeczne, jak Rodzina na swoim albo MDM, których głównym założeniem było umożliwić młodym średnio zarabiającym Polakom zakup mieszkania na własność, dzięki rządowym dopłatom. Chociaż oba wymienione programy już się skończyły, przygotowana jest już nowa forma rządowej pomocy, której efekty być może zobaczymy jeszcze w tym roku.

Skorzystaj z nowych możliwości

Kredyt na mieszkanie to olbrzymie zobowiązanie na długi okres czasu, czasem jednak jest to jedyna możliwość zakupienia na własność mieszkania. Kredyty w złotówkach, są bezpieczne dla osób zarabiających w polskich złotych, warto więc skorzystać z dobrej sytuacji w polskiej gospodarce.

Przeczytaj również:

Leave a Comment