Kredyt na mieszkanie – czyli o co w tym chodzi

Kredyt na mieszkanie - czyli o co w tym chodziKredyt na mieszkanie często jest koniecznością, po którą sięga coraz więcej młodych ludzi. Pragnąc się usamodzielnić, założyć rodzinę i zamieszkać we własnych czterech kontach, kredyt na mieszkanie jest rozwiązaniem, które umożliwi spełnienie marzeń w bardzo szybkim tempie.

Dzisiejsza wysokość stóp procentowych sprawia, że kredyty udzielane przez banki są najtańsze od lat. Osoby, które zaciągnęły kredyty hipoteczne jeszcze siedem, czy osiem lat temu płacą obecnie często o kilkaset złotych niższe raty niż prognozowano w dniu podpisania przez nich umowy kredytowej. Niskie stopy procentowe są więc motorem, który napędza rynek nieruchomości.

Korzystny moment na zaciągnięcie kredytu

Nisko oprocentowane raty kredytów, przez wielu młodych ludzi oceniane są jako osiągalne, nawet przy stosunkowo niskich zarobkach, w związku z czym chętnie się na nie decydują. Kredyt hipoteczny udzielany jest w oparciu o udokumentowaną historię finansową i zawodową klientów. Obliczając zdolność kredytową, posiadanie rodziny również nie jest bez znaczenia. W sytuacji kiedy planujemy zaciągnąć kredyt warto zapoznać się z ofertą co najmniej kilku instytucji, aby wybrać dla siebie wariant najbardziej optymalny cenowo. Kredyty hipoteczne można zaciągać w obcych walutach, jednak z czysto pragmatycznego punktu widzenia najbezpieczniejszą zawsze wydaje się waluta, w której się zarabia. Zaciągając kredyt w polskich złotych nie musimy nerwowo każdego dnia sprawdzać kursów walut. Stopy procentowe ustalane przez Narodowy Bank Polski, zmieniane są bardzo rzadko i choć w najbliższym czasie spodziewane jest przez ekspertów finansowych ich podniesienie, sytuacja od dłuższego czasu się nie zmienia, a minimalna podwyżka stóp procentowych będzie odczuwalna w comiesięcznej racie kredytowej, ale nie powinna zrujnować naszego budżetu.

Warto skorzystać, póki można

Dobra sytuacja na rynku pracy również powoduje, że coraz łatwiej o dobrą pracę i według rozlicznych badań opinii publicznej Polacy z roku na rok coraz mniej obawiają się utraty pracy. Jeśli nie dysponujemy gotówką na zakup nieruchomości, kredyt na mieszkanie jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj również:

Leave a Comment