Kredyt na mieszkanie krok po kroku

Kredyt na mieszkanie krok po krokuNiskie stopy procentowe, utrzymywane przez Narodowy Bank Polski już od dobrych kilku lat powodują, że kredyty mieszkaniowe, udzielane w polskich złotych są wyjątkowo tanie. Osoby, zaciągające kredyty na mieszkania jeszcze kilka lat temu byli informowani o znacznie wyższych ratach kredytu, niż faktycznie dzisiaj płacą.

Niskie stopy procentowe, chociaż wiadomo, że nie pozostaną przez dekady na dzisiejszym poziomie, są jednym z najważniejszym powodów dla których Polacy inwestują w nieruchomości i zaciągają na nie kredyty. Wiele badań społecznych potwierdza, że dla wielu naszych rodaków wyznacznikiem sukcesu jest własne mieszkanie. Wielu młodych ludzi w Polsce pragnie się szybko usamodzielnić

Mieszkanie – marzenie młodego pokolenia

Podejmując zatrudnienie, zwykle szybko podejmują decyzję o wyprowadzce od rodziców i zamieszkaniu we własnym lokum. Niskie stopy procentowe i co za tym idzie tanie kredyty zaciągane w złotówkach sprawiają, że statystycznemu młodemu Polakowi łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie własnego mieszkania, niż jeszcze kilka lat temu. O ile zostanie spełniony warunek odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, z wkładem własnym czy bez, kredyt na mieszkanie staje się osiągalny, a marzenie o własnym mieszkaniu staje się łatwe do spełnienia. W Polsce ostatnimi czasy mamy również bardzo dobrą sytuację na rynku pracy. Polak, który nie martwi się o swoje zatrudnienie i osiąga zadowalające przychody łatwiej podejmie decyzję o zaciągnięciu zobowiązania jakim jest kredyt na mieszkanie.

Czy warto inwestować?

Coraz częstszym zjawiskiem na rynku nieruchomości jest również wykupywanie mieszkań przez prywatnych inwestorów. W dobie niskich stóp procentowych niskie są również lokaty bankowe, w związku z czym zdecydowanie łatwiej jest zarobić inwestując w nieruchomości niż np. lokując swoje oszczędności na lokatach bankowych czy równie nisko oprocentowanych kontach oszczędnościowych. Inne produkty bankowe służące namnażaniu oszczędności, chociaż zachęcają obietnicami wysokich zarobków obarczone są dużym ryzykiem, często nieakceptowanym przez zwykłego Kowalskiego.

Przeczytaj również:

Leave a Comment