Kredyty mieszkaniowe na terenie Polski

Kredyty mieszkaniowe na terenie PolskiJeśli masz ochotę kupić mieszkanie lub dom, to w obecnej sytuacji ekonomicznej musisz posiadać sporą ilość gotówki. Wszystko przez to, że obecnie ceny mieszkań i domów są bardzo wysokie. Cena ich uzależniona jest od tego czy dana nieruchomość znajduje na terenie dużego miasta, czy małej miejscowości.

Ceny te niestety są nie do przyjęcia zwłaszcza przez młodych, dopiero co wchodzących w życie ludzi. Jedyną nadzieją na rozwiązanie tego problemu jest posiadanie dużej gotówki. No tak, ale kiedy jej nie mamy? Zostaje nam pożyczka.

Gdzie warto się zapożyczać?

Pieniądze możemy pożyczyć od rodziny, znajomych lub od jakiejś instytucji finansowej. W Polsce mamy dużo takich instytucji. Wielkie banki, para banki, banki spółdzielcze, SKOKI-i. Kredyty są dziś dość powszechne i jedyną rzeczą, jaka może nam uniemożliwić jego zdobycie są warunki do spełnienia w jego dostaniu. Najłatwiej jest w para bankach, ale tam odsetki są takie, jak to mówiła moja znajoma, jak na Batorym, czyli ogromne. Sięgają nawet do stu procent odsetek w skali roku. Za to nie ma problemów w jego dostaniu. Wysokość jednak jest ograniczona. Na mieszkanie nie będzie raczej wystarczało. Zostają banki powszechne lub rodzina plus znajomi. W wielkich bankach powszechnych dostać kredyt nie będzie łatwo. Banki po ostatnich wydarzeniach z kredytami hipotecznymi we frankach są bardzo ostrożne w udzielaniu kredytów. Bankowcy bardzo dokładnie sprawdzą naszą zdolność kredytową, aby upewnić się, że już jako kredytobiorca nie będziemy mieli kłopotów z płaceniem kolejnych wyznaczonych rat. Bank będzie także zainteresowany naszymi zarobkami, wydatkami i kosztami życia, wziętymi wcześniej kredytami czy pożyczkami, a także tym czy zawsze na czas regulowaliśmy swoje zobowiązania finansowe, czyli płaciliśmy inne nasze pożyczki.

Trud, ale opłacalny

Jak widać nawet jak zdecydujemy się wziąć kredyt na mieszkanie, czeka nas trochę trudu, aby go dostać. Jasne zawsze istnieje możliwość, aby pożyczyć od rodziny, ale jak mówi stare przysłowie z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu. I to nie zawsze.

Przeczytaj również:

Leave a Comment