Na problemy z paznokciami

Na problemy z paznokciamiZadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety, często są one kruche, przebarwione i rozdwajające się. Bardzo często problemy wynikają z ich złej pielęgnacji: stosowania metalowych pilniczków do piłowania, złej jakości zmywaczy i lakierów. Paznokcie osłabia także moczenie dłoni w wodzie i detergenty. Często jednak problem z paznokciami to efekt złych nawyków żywieniowych. Jak można pomóc paznokciom?

Do skracania paznokci najlepsze są szklane lub papierowe pilniczki. Należy także nauczyć się przy zmywaniu i porządkach używać gumowych rękawiczek. Oczywiście nie zlikwiduje to już problemu, ale skutecznie zapobiegnie nawrotom. Na dobrą kondycję paznokci bardzo duży wpływ ma także dieta. Gdy chcemy mieć mocne paznokcie, musimy zadbać, aby nie zabrakło w niej białka (dobre źródło to mleko i jego przetwory), wapnia (zawiera go nabiał, sardynki, pestki słonecznika), żelaza (znajdziemy go w natce pietruszki, czerwonym mięsie), krzemu (najwięcej jest go w warzywach i owocach) i cynku (jemy ryby, pestki słonecznika, dyni, pszenne otręby).

Nie zawsze właściwa dieta i pielęgnacja okazuje się skuteczna. Są sytuacje, gdy w organizmie z różnych przyczyn brakuje składników – witamin i minerałów – niezbędnych do tego, aby mieć zdrowe paznokcie. Wtedy warto sięgnąć po suplementy diety, które uzupełnią niedobory tych składników. Łatwiej poradzimy sobie z problemem słabych paznokci wybierając suplementy, które zawierają: witaminę A i E, biotynę, cynk. Warto sięgnąć także po preparaty z wyciągiem ze skrzypu polnego i pokrzywą. Zamiast tabletek ze skrzypem i pokrzywą można pić także herbatki z tych ziół. Preparaty na paznokcie mają tę zaletę, że poprawiają nie tylko stan paznokci, ale także włosów i skóry. Nie przynoszą efektów natychmiast, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Problemy z paznokciami to często efekt złej diety i błędów popełnianych podczas pielęgnacji. Paznokcie wzmocnią także specjalne odżywki  do stosowania bezpośrednio na paznokcie– można jest stosować jednocześnie z suplementami diety.

Przeczytaj również:

Leave a Comment