Odmień wnętrze swojego mieszkania za pomocą zmiany koloru szafek kuchennych

Posiadacze dziesięcioletnich mebli kuchennych z całą pewnością już nie raz myśleli o ich wymianie na lepszy model. Często ograniczają nas możliwości finansowe, ale wcale nie trzeba od razu decydować się na zakup nowych mebli, ponieważ można w ciekawy sposób przerobić to, co już mamy. Godnym polecenia sposobem na metamorfozę swojego wnętrza, jest malowanie szafek kuchennych. Jak się do tego zabrać?

Malowanie mebli kuchennych, czyli jak to zrobić?

Odmień wnętrze swojego mieszkania za pomocą zmiany koloru szafek kuchennych

Zanim pomalujemy meble, trzeba zdjąć szafki z zawiasów. Czasem będzie trzeba je wymienić, co wiąże się z wywierceniem otworów, więc w tym przypadku również należy zrobić to przed malowaniem. Wszystkie fronty trzeba wcześniej mocno i dokładnie przeszlifować w celu ich zmatowienia. Powstałe zabrudzenia należy dokładnie oczyścić. Jest to konieczne w celu osiągnięcia zadowalających efektów końcowych. Kolejnym krokiem jest wybór farby. Sprawdzą się tutaj wodne emalie do drewna i metalu, które nie posiadają drażniącego zapachu, szybko schną oraz są wytrzymałe. Charakteryzują się również tym, że zostawiają gładką powierzchnię, którą bezproblemowo można później czyścic. Farby do mebli kuchennych są łatwo dostępne, więc kwestią wyboru jest tak naprawdę kolor, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Aplikacja farby

Należy pamiętać, że farbę będziemy nakładać dwukrotnie. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, należy oszlifować ją drobnoziarnistym papierem ściernym. Można się również wyręczyć w tym zadaniu profesjonalnym urządzeniem, którym jest szlifierka. Powstały kurz, należy zetrzeć wilgotną szmatką i przystąpić do nakładania drugiej warstwy farby. Do malowania mebli kuchennych najlepiej wykorzystać korytko, welurowy wałek oraz pędzel. Najlepiej wyposażyć się w różne rozmiary, aby mieć dobre dojście to tych bardziej skomplikowanych miejsc. Pamiętajmy o tym, aby nakładać na powierzchnię cienką warstwę, nawet jeśli wówczas będzie to wymagało trzykrotnego malowania. Nie warto kłaść grubej warstwy, ponieważ uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego. Szafki możemy powiesić dopiero wtedy, kiedy całkowicie wyschną.

Przeczytaj również:

Leave a Comment