Pędzle do makijażu

Wykonanie makijażu w sposób perfekcyjny jest możliwe, jeśli sięgniemy po dobrej jakości kosmetyki, ale również właściwe narzędzia do ich nakładania. Tym, co należałoby mieć są oczywiście pędzle do makijażu. Z ich pomocą kosmetyk można nałożyć niezwykle precyzyjnie. Zobaczmy, jakie pędzle do makijażu warto mieć.

Pędzel do makijażu ust

Wiele kobiet o nich zapomina. Tymczasem pędzel do makijażu ust sprawia, że szminkę można nałożyć dużo bardziej precyzyjnie. Co więcej, pędzel do makijażu ust sprawia, że szminka jest dużo bardziej trwała. Kosmetyk jest bowiem dokładnie „wprowadzany” w skórę i lepiej się z nią stapia.

Pędzel do podkładu

To absolutny must have dla każdej kobiety, która chce wykonywać makijaż perfekcyjnie. Warto pamiętać, że pędzle do podkładu dzieli się na kilka rodzajów. Wyróżnia się między innymi pędzle takie, jak:

  • języczkowe;
  • flat top;
  • kabuki.

Pędzle języczkowe poleca się paniom, które stawiają na podkłady bardziej płynne. Długimi pociągnięciami pędzla nałożymy go wówczas bardzo precyzyjnie, jednocześnie unikając smug i plam. Pędzle flat top mają ściętą u góry główkę. Dzięki temu kosmetyk wstemplowuje się w skórę. Używając takiego pędzla, należy pilnować, aby poszczególne stemple robić miejsce przy miejscu. Pędzle kabuki to pędzle puchate, które poleca się szczególnie do nakładania sypkich podkładów mineralnych. Warto pamiętać, że takie pędzle to dobry wybór również wówczas, gdy chcemy sięgnąć po puder transparentny.

Pędzle do makijażu

Pędzle do konturowania

Konturowanie twarzy pozwala nadać jej pożądane rysy. Jeśli chodzi o pędzle do konturowania, warto postawić na pędzel kabuki w mniejszym rozmiarze, a także ścięty pędzel do konturowania. Ten drugi pozwoli na precyzyjne nałożenie kosmetyku między innymi na skrzydełka nosa.

Pędzel do makijażu to absolutny must have każdej kobiety, której zależy na perfekcyjnym makijażu. Warto jednak pamiętać, że dostępne pędzle różnią się pod względem materiału, z którego je wykonano, a także jakości. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie kupować pierwszego pędzla, jaki w sklepie wejdzie nam w ręce.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/3-pedzle

Przeczytaj również:

Leave a Comment