Pizza tuczy? Jak wybrać jej mniej kaloryczna wersję

Pizza to jedno z ulubionych dań, bez którego trudno wyobrazić sobie rodzinną imprezę bądź spotkanie z przyjaciółmi. I chociaż zachwyca wspaniałym smakiem i cudownym aromatem, to jednak ma jeden mankament – nie jest pozbawiona kalorii. Oczywiście jeden kawałek tego znakomitego przysmaku nikomu nie zaszkodzi. Co więcej – można ją nieco „odchudzić”, a tym samym zadbać o zmniejszenie jej kaloryczności. To doskonała informacja dla osób dbających o linię. Zatem jak wybrać mniej kaloryczną wersję tradycyjnego włoskiego placka?

Cienkie ciasto

Jednym ze sposobów na zmniejszenie kaloryczności pizzy jest postawienie na cienkie ciasto. Dlaczego? Jest go prostu mniej.

Pizza tuczy? Jak wybrać jej mniej kaloryczna wersję

Rezygnacja z dodatkowej porcji sera

Jednym z podstawowych dodatków do pizzy jest żółty ser, którym obficie posypuje się zarówno ciasto, jak i dodatki. A tymczasem 100 gram tego przysmaku to kilkaset kalorii. I chociaż nie ma nic smaczniejszego niż ciągnący się roztopiony ser, to jednak dla dobra linii warto zrezygnować z jego podwójnej porcji.

Odpowiednie dodatki

Samo ciasto na pizzę nie jest tuczące, a o jej kaloryczności decydują w głównej mierze dodatki. Dlatego osoby chcące „odchudzić” swoją ulubioną potrawę powinny wybierać dodatki w postaci warzyw, chudego mięsa bądź tuńczyka. Tak skomponowany placek nie będzie bombą kaloryczną. A przecież to także doskonała pizza. Kraków posiada w swojej ofercie wiele rodzajów pizzy warzywnej bądź wegetariańskiej.

Wybór sosu

O kaloryczności pizzy często decyduje wybór konkretnego sosu. Pamiętajmy – tradycyjna włoska potrawa opiera się przede wszystkim na sosie pomidorowym. I to decyduje o jej wyjątkowym smaku. Osoby dbające o dietę powinny ograniczyć się jedynie do tego wyboru. Każdy dodatkowy sos (a zwłaszcza te na bazie majonezu) to kolejne kalorie, które podnoszą ogólną wartość kaloryczną potrawy.

Włoski placek z dodatkami smakuje niemal każdemu. Niestety wciąż jest uznawany za jedno z najbardziej kalorycznych dań. A tymczasem wystarczy odpowiedni wybór cista, dodatków i sosu, aby była to zdrowa i zdecydowanie mniej tucząca pizza. Kraków proponuje smakoszom wiele rodzajów tej tradycyjnej włoskiej potrawy – także dla osób, które chcą rozkoszować się smakiem i jednocześnie dbać o linię.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/krakow-rynek-glowny

Przeczytaj również:

Leave a Comment