Plecionki nie tylko w ogrodzie

Plecionki nie tylko w ogrodzieGładkie powierzchnie i sterylne wnętrza zaczęły nas już trochę nudzić. Stąd też na topie znalazły się naturalne i nie tylko plecionki. Jak wykorzystać je w swoim mieszkaniu?

 

 

Meble

Meble wypoczynkowe z rattanu i wikliny trafiły na salony. Są wygodne i rozłożyste, a przy tym mają jeszcze jedna, bardzo cenną zaletę: są tańsze od mebli tradycyjnych. Wnętrze, w którym znajdą się plecione meble mają w sobie coś ze śródziemnomorskiego klimatu.

Słomianka

Jeszcze kilka lat temu słomiane dywaniki gościły tylko na balkonach, tarasach, czasem w przedpokoju. Dzisiaj taki słomiany dywanik możemy zamienić w zagłówek. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w sypiali utrzymanej w białej kolorystyce. Pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, dodatkowo ociepli także ścianę.

Wiklinowy kosz

Nie musisz wyrzucać nawet starego, trochę już podniszczonego wiklinowego kosza. Oczyść go i zrób z niego klosz. Dokup oprawę do lamp wiszących i przełóż ją przez dno kosza. Nowa, modna lampa jest gotowa.

Plecionki to nie tylko wiklina

Wiklina nadaje wnętrzom rustykalny wygląd. Taki styl nie musi jednak wszystkim odpowiadać. Jeżeli jesteś zwolenniczką nowoczesnego stylu, zamiast wiklinowych mis do kuchni wybierz wykonane ze stali ażurowe koszyki. Zainspirowane naturą będą pięknie wyglądały, kiedy wypełnisz je owocami.

Słomkowe kapelusze

Nikt nie siada z kapeluszem na głowie przy stole. Ale z kilku słomkowych kapeluszy możesz zrobić zabawną dekorację do swojej jadalni. Zawieś je na kablach tak, jak wiesza się lampy. Kapelusze są lekkie, wystarczy więc jeśli do sufitu przymocujesz samoprzylepne haczyki. Jeśli dekoracja ci się znudzi, szybko je odkleisz. Pod dekoracją ze słomkowych kapeluszy śmiało można usiąść do stołu.

Makrama

Dekoracje z makramy (wiązany sznurek) są bardzo modne. Prostą siatkę na doniczkę możesz zrobić sama. Przytnij kilka długich sznurków, zwiąż je na końcach w węzeł. Wiąż węzłami po dwa sąsiednie sznurki, aby powstała siatka. W takiej siatce świetnie wyglądają na przykład doniczki z paprociami.

Przeczytaj również:

Leave a Comment