Pokój młodzieżowy dla romantyczki

Urządzając pokój młodzieżowy dla dziewczyny pamiętajmy, że to pomieszczenie będzie stanowiło jej azyl, ma to być miejsce, w którym przyjemnie będzie spędzała czas i do którego będzie chętnie wracać. Właśnie dlatego ten pokój powinien odzwierciedlać jej charakter i zainteresowania.Pokój młodzieżowy dla romantyczkiCiekawą propozycją jest urządzenie pokoju nastolatki w stylu prowansalskim, który zachwyca swą prostotą i niepowtarzalnym urokiem. Wielu dziewczętom spodobają się charakterystyczne dla tego stylu ściany pomalowane w jasne, stonowane kolory i białe meble nawiązujące do dawnych czasów. Tak urządzone pomieszczenie z pewnością przypadnie do gustu marzycielkom albo nastolatkom, które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.

Wybór koloru ścian

Styl prowansalski nawiązuje swoją paletą barw do lawendowych pól, przytulnych domków z białego kamienia urzekających swą prostotą, a także do słonecznej francuskiej pogody. By oddać tą atmosferę w pokoju nastolatki należy odpowiednio dobrać kolory ścian. Świetnie będą się prezentowały połączenia takich stonowanych barw, jak biel z fioletem czy szarość z różem. Ważne, by kolory ścian były delikatne, a najlepiej pastelowe.

Jak urządzić pokój dla nastolatki?

Styl prowansalski w wystroju charakteryzuje się lekkością, prostotą i niewymuszoną elegancją. Meble do takiego pokoju powinny być wykonane z jasnego drewna albo pomalowane na biało. Warto wybierać zwłaszcza te, które swym wyglądem przypominają wyposażenie sprzed wielu lat. W centrum pokoju powinno znajdować się dość duże łóżko wykonane z giętego żeliwa albo drewna. Ponieważ styl prowansalski chętnie czerpie z motywów kwiatowych, dobrym pomysłem będzie rozłożenie na łóżku narzuty i poduszek pokrytych florystycznymi wzorami. Pokój dla nastolatków w stylu prowansalskim powinien być pełen dekoracji. Sprawią one, że pomieszczenie wyda się bardziej przytulne i swojskie. Rozmaitych ozdób może być tam wiele, ale należy przy tym uważać, by dobrze się ze sobą komponowały, a przy tym były delikatne i dziewczęce. Świetnym pomysłem będzie postawienie na biurku wazonu z kwiatami, a zimą doniczki z rośliną. Gdzieniegdzie można porozstawiać delikatne świeczniki, które będą nadawały wnętrzu odpowiedniego klimatu, a na ścianach można rozwiesić można pejzaże albo zdjęcia.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz