Pomysłowo urządzony przedpokój

Pomysłowo urządzony przedpokójPrzedpokój to wizytówka mieszkania. Powinien z jednej strony być dobrze zorganizowany, z drugiej zaś wprowadzać gości w klimat domu. Jak go urządzić, aby zapraszał do wejścia dalej?

 

 

Meble

Idealnie byłoby, gdyby w przedpokoju znalazło się miejsce na ustawienie krzesła lub ławki. Jeżeli nie ma na nie miejsca, wstawmy do niego niską szafkę schowek. Jeżeli ułożymy na niej kolorowe poduchy lub materacyki, powstanie wygodne miejsce do siedzenia. Ścianę, przy której ustawimy szafkę warto okleić płytą w pleksi lub samoprzylepną folię. Odbijające się od takiej powierzchni światło doda pomieszczeniu głębi. Jeżeli przedpokój jest za mały na takie siedzisko, wybierz wiszącą szafkę. Zmieści się w niej kilka par butów, a na blacie możesz ustawić dekoracyjne bibeloty. Pamiętaj także o wieszakach na odzież wierzchnią. Powinny one pasować do wystroju przedpokoju. Możesz wybrać wieszak stojący lub naścienny.

Praktyczne oświetlenie

W przedpokoju niezbędne jest oświetlenie górne i punktowe. W roli tego pierwszego sprawdzi się rząd zamontowanych na suficie halogenów. Oświetlenie punktowe umieszczamy przy lustrze. W tej roli dobrze sprawdzą się kinkiety z elastycznym ramieniem. Dzięki temu strumień światła, które rzucają skierujemy w dowolną stronę.

Sprytne triki

Skorzystaj z nich, jeśli przedpokój jest bardzo mały. Optycznie powiększysz go malują ściany farbą w kolorze kości słoniowej, na biało lub w jednym z pastelowych kolorów. Pomieszczenie można powiększyć lub pomniejszyć odpowiednio rozmieszczając źródła światła. Pierwszy efekt osiągniemy montując źródło światła na suficie, ścianach i przy podłodze. Jeśli podświetlimy tylko sufit, niskie pomieszczenie wyda się wyższe. Do małego korytarza wybieraj lekkie meble.

Przedpokój czy hol to wizytówka naszego mieszkania. Bardzo ważne jest więc jakie zrobi on wrażenie na odwiedzających nas osobach. Warto więc urządzić go niemniej starannie niż pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu. Dzięki temu przedpokój będzie zapraszał do wejścia w głąb naszego domu.

Przeczytaj również:

Leave a Comment