Porady odnośnie malowania ścian

Porady odnośnie malowania ścianWitam w kolejnym artykule, który poświęcony będzie tematyce malowania ścian. Mam nadzieję, że ta kwestia zainteresuje moich czytelników. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek dodatkowe pytania, proszę je kierować na mojego prywatnego maila.

A zatem, przejdźmy do tematu głównego. Chodzi oczywiście o odnośnie kwestii, jaką jest malowanie ścian. Zacznijmy od tego, że perfekcyjne pomalowanie ścian nie wymaga wcale wynajmowania żadnej ekipy. Każdy domorosły fachowiec poradzi sobie z tym równie dobrze bez wydawania ogromnych sum na wynajęcie zewnętrznych specjalistów. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to pewne zasadnicze reguły. Odnoszą się one zarówno do samego malowania, jak również przygotowywania podłoża oraz farby, jaką wykorzystamy.

Zobacz też: malowanie ścian porady

Rozróżnijmy dwa zasadnicze przypadki. W pierwszym mamy do czynienia z tradycyjnymi tynkami, które malowane mogą być dopiero po trzech tygodniach od ich ułożenia. Jeśli z kolei mamy tynki suche, możemy brać się do ich malowania już po wyschnięciu całej szpachlowej masy. Mowa tutaj oczywiście o substancji, która wypełnia spoiny pomiędzy tynkami. Kilka dni powinno być absolutnie wystarczających.

Wybór koloru ścian

Kompletnie inaczej należy postępować, jeśli mamy do czynienia ze starym podłożem. Jednakże to zagadnienie jest na tyle rozległe i skomplikowane, że nie ma najmniejszego sensu poświęcać mu teraz uwagi. Uważam, że należy się temu bliżej przyjrzeć dopiero za kilka tygodni.

Zaznaczmy jeszcze, że konieczne jest odpowiednio wczesne zadecydowanie, jakiego koloru zamierzamy użyć do pomalowania naszych ścian. Najodpowiedniejszym sposobem będzie zastosowanie narzędzia, jakim jest koło barw. To graficzny model poglądowy, dzięki któremu możemy objaśnić zasady kierujące mieszaniem się barw oraz powstawania nowych odcieni.

Teoria koloru

Innym zagadnieniem, jakiemu zdecydowanie bardzo warto się przyjrzeć podczas malowania ścian swego domostwa jest tak zwana teoria koloru. Jednakże temu pojęciu poświęcony zostanie odrębny artykuł z racji tego, że jest ono nad wyraz różnorodne i niejednolite.

 

Przeczytaj również:

Leave a Comment