Poszczególne typy farb Dulux

Czasami mówimy o tak zwanych wykończeniach mieszkań. Mogą one dotyczyć szeregu działań i w tym na pewno się mieści malowanie. Wówczas to zastanawiamy się nad kolorami, tym czy pokryjemy farbą jedynie ściany, ewentualnie sufit, czy też jeszcze jakieś inne elementy.

Na pewno też zastanowimy się nad tym, jaką to najlepiej farbę wybrać, by być zadowolonym. Jeżeli dana farba nie śmierdzi (i nie potrzebuje rozpuszczalnika), dobrze kryje powierzchnię i szybko schnie, a zatem i wchłania się, na pewno malowanie nie będzie należało do czynności wysoce kłopotliwych i uciążliwych. . Jeśli natomiast nie wiecie jak malować ściany albo jak urządzić pokój zapraszamy do naszego poradnika

 Wybór odpowiednich farb

Jeżeli chcemy właśnie by tak się stało warto zainteresować się produktami firmy Dulux. W tym celu należy wybrać odpowiedni typ takiej farby gdyż rozróżniamy cały szereg dostępnych produktów. Możemy tu wyróżnić takie farby, jak:

– EasyCare

– Family Zone

– Latex Matt

– Acryl Matt

– Absolute White

– K&B Matt

– K&B Satin

– Diamond Matt

– Diamond Satin

– Fusion Matt

– Fusion Satin

– Rapidry

Jak widzimy wybór jest tu ogromny. Jednak jeżeli chodzi o farby Dulux możemy wyróżnić jeszcze te produkty, które to polecane są do malowań przeprowadzanych w łazienkach i kuchniach. Mówimy tutaj o powłokach matowych i satynowych, jak to jest w przypadku wielu spośród wymienionych tu typów farb.

Właściwości produktów

Tu jednak warto wspomnieć o konkretnych właściwościach tychże produktów. Na początku wystarczy powiedzieć, że zarówno te farby satynowe, jak i matowe charakteryzują się tymi samymi właściwościami, a jedyne co je różni to właśnie efekt wizualny. Zarówno jedne, jak i drugie pasują tak do kuchni, jak i łazienek. Zaletą preparatów jest tu wykorzystanie do tych lateksowych emulsji technologii Protect. Dzięki temu ściany te są odporne na tłuszcz, wilgoć, a także działanie grzybów pleśniowych. Mówimy tu też o tym, że dzięki nałożeniu takiej farby ściany te nie brudzą się i swój wyrazisty kolor zachowują przez bardzo długi czas. Aby efekt był zadowalający warto tu położyć dwie warstwy tejże farby. Oczywistym jest tu, iż nie czynimy tego w jednym czasie. Drugie malowanie możemy wykonać po dwóch, czterech godzinach, co ocenimy po tym na ile już pierwsza warstwa wyschła i pokryła równomiernie ścianę.

Przeczytaj również:

Leave a Comment