Potęga mediów społecznościowych

Potęga mediów społecznościowychObecnie wszyscy ludzie, a przede wszystkim regularni użytkownicy Internetu, żyją w dobie social media. Media społecznościowe to strony, dookoła których gromadzi się najwięcej ludzi podczas swoich przeglądów zawartości internetowej. W związku z tym to tam dochodzi do wymiany największych ilości informacji, pomysłów, danych osobowych, wiadomości.

Najpopularniejsze social media

Do niekwestionowanych liderów social media można z całą pewnością zaliczyć takie strony jak Facebook – popularnie znany pod skrótem Fb – oraz Twitter czy Instagram. Strony te pozwalają swobodnie udostępniać zdjęcia, krótkie filmiki, memy, teksty, w nieograniczonych ilościach. Informacje te mogą być własnością osoby, które je udostępnia, albo po prostu mogą być wynikiem łańcucha udostępnień, który może rozciągać się na cały świat. Łatwo można sobie więc wyobrazić, że Fb może być uznany jako bardzo potężny przekaźnik dla wszystkich najważniejszych idei i pomysłów. Udowodniono to nawet podczas wyborów prezydenckich w Ameryce, gdzie według Hilary Clinton, znaczny wpływ na zwycięstwo Donalda Trumpa miał fakt, że jego drużyna doradców udostępniała oczerniające ją filmiki na Facebook’u. I nawet jeżeli dużo grupa ludzi następnie szukała dalszych informacji, aby potwierdzić, czy przedstawione wiadomości są prawdą, to zawsze byli też ludzie, którzy po obejrzeniu filmiku uznali go za fakt i w związku z tym mogli być bardziej nastawieni przeciwko Clinton.

Pinterest

Wspominając o social media warto też wspomnieć o stronie Pinterest, która również umożliwia zarówno wymianę, jak i zapisywanie treści, która zwróci uwagę użytkownika. Na Pinterest zbierane są głównie zdjęcia, ale i gify z różnych innych stron internetowych i każdy użytkownik może tworzyć katalogi tego, co przypadło mu do gustu i do czego chciałby mieć dostęp później. Mogą to być zwykłe zdjęcia celebrytów, albo postaci filmowych, ale i też sztuka tworzona przez użytkowników, która w ten sposób może zyskać pewną sławę i być podstawą do zarobku dla danego artysty.

Jak więc widać, social media stanowią nieograniczone źródło informacji, z którego każdego dnia czerpią miliony osób.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz