Social Media – aplikacje i cała reszta – gdzie w tym sens?

Social Media – aplikacje i cała reszta – gdzie w tym sens?Choć określenie social media nie jest pojęciem poznanym na lekcji w szkole, to dziś mało kto nie będzie go znał. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, specjalnych aplikacji i urządzeń, takich jak smartfon lub tablet możliwe jest przekształcenie komunikacji w interaktywny dialog między wieloma podmiotami.

Internet ma każdy

Dziś nawet dzieci w szkołach podstawowych dysponują nowoczesnymi aparatami komórkowymi z dostępem do Internetu, a przerwy miedzy lekcjami spędzają na graniu online zamiast na zabawie na korytarzu szkolnym. Trudno jednakże mówić w tutaj o czyjejkolwiek winie. Technika postępuje z dnia na dzień, i staje się coraz bardziej osiągalna. Jeszcze piętnaście czy dwadzieścia lat temu tylko bogatsi ludzie mogli sobie pozwolić na prywatny komputer do użytku domowego. Dziś komputer stacjonarny lub laptop znajdują się w domach nawet niezbyt zamożnych ludzi, a nierzadko znajdziemy tam również i telefonu komórkowe czy tablety.

Facebook

Jedną z najczęściej wykorzystywanych do komunikacji aplikacji jest Facebook, w skrócie zapisywany jako Fb. Mało kto w dzisiejszych czasach nie posiada swojego konta na fb. Mało tego- posiadają tam konta nawet firmy, bo dzięki temu dużo łatwiej mogą trafić z reklamą do potencjalnych konsumentów. Dziś fb to nie tylko możliwość komunikowania się na odległość, to również kalendarz, notatnik, pamiętnik czy miejsce zakupów. Możemy odnieść wrażenie, że niebawem kontakty międzyludzkie w świecie realnym zostaną zupełnie wyeliminowane i zastąpione wirtualnym kontaktem poprzez najróżniejsze aplikacje.

Inną aplikacją będącą niebywale popularną w ostatnich latach jest pinterest. Ten serwis społecznościowy pozwala na kolekcjonowanie zdjęć i filmów z danej tematyki. To idealne miejsce, do znalezienia wielu inspiracji, jeśli akurat urządzamy mieszkanie, kupujemy dom lub samochód, planujemy wakacje czy szukamy idealnego prezentu w okresie przedświątecznym.
Chociaż social media są nieodwracalnie obecne w naszym życiu starajmy się mimo wszystko wyłączyć czasem komputer i spotkać się na żywo.

Przeczytaj również:

Leave a Comment