Social media i pinterest – po co to komu?

Social media i pinterest – po co to komu?Nauka i technika z dnia na dzień rozwijają się i tym samym stają się jeszcze bardziej osiągalne nawet dla zwykłych laików. Jeszcze piętnaście lat temu mało kto wiedział jak swobodnie korzystać z Internetu, a dziś social media są ogólnodostępne dla każdego i trudno znaleźć osobę, która nie ma swojego profilu na fb lub nie wie czym jest pinterest.

Facebook

Fb to miedzy innymi podstawowe narzędzie komunikacji ułatwiające podtrzymywanie relacji między ludźmi. Kiedyś przeprowadzając się na drugi koniec świata mogliśmy liczyć się z tym, że z wieloma bliskimi osobami nasz kontakt prędzej czy później się urwie. I choć można było pisać do siebie listy lub nawet odwiedzać się, więzi międzyludzkie ulegały rozluźnieniu, znajomości i przyjaźnie odchodziły w zapomnienie. Na szczęście powstał Facebook i kontakt między ludźmi oddalonymi o tysiące kilometrów znów stał się prosty i przede wszystkim- możliwy.

Social media umożliwiają budowanie całych społeczności skupionych wokół wspólnych zainteresowań. Dzięki nim mamy wciąż możliwość bycia w kontakcie nawet ze znajomymi, którzy są daleko. Mamy też możliwość poznawania setek ludzi rozsianych po całym świecie. To niesamowite jak social media łączą ludzi i budują relacje.

Pinterest

Pinterest jest to serwis społecznościowy, który służy gromadzeniu i porządkowaniu różnych materiałów wizualnych. Jest to najlepsze miejsce w sieci umożliwiające znalezienie wizualizacji, rysunków, zdjęć i obrazów związanych z interesującą nas tematyką. Doskonałym przykładem jest choćby prozaiczne urządzanie własnego mieszkania. Możemy oczywiście wybrać się na zakupy do sklepów z artykułami wnętrzarskimi, gdzie większość rzeczy na pewno nam się spodoba, więc wydamy na nie niemałą ilość pieniędzy, a następnie okaże się, że w naszym mieszkaniu one zupełnie do siebie nie pasują. Pinterest umożliwi nam wyszukanie ciekawych inspiracji do urządzenia własnego mieszkania. Znalezione w nim zdjęcia pomogą nam zdecydować się na konkretne artykuły i elementy wyposażenia potrzebne do stworzenia wnętrza naszych marzeń.

Przeczytaj również:

Leave a Comment