Social media, plusy i minusy czegoś, co tak mocno wrosło w nasze życie

Social media, plusy i minusy czegoś, co tak mocno wrosło w nasze życieSocial media z całą pewnością zmienia nasze życie. Pytanie teraz czy na lepsze czy na gorsze?Dobre pytanie, zastanówmy się więc.
Czy technologia i social media naprawdę nam coś dają czy jesteśmy tylko ich niewolnikami? Czy zakładaliście, że kiedykolwiek tak się stanie i świat zwariuje na punkcie social mediów?
Teraz już przynajmniej wiemy, że mają one realny wpływ na człowieka. Przecież służą one kreacji naszych opinii, poglądów i wręcz narzucają nam często gotowe schematy. Czy przypadkiem nie uważacie, że coraz częściej mimowolnie chcemy dopasować się do wyznaczonych przez kilka osób, nad górnych wzorców? Ale pewnie, gdyby nie istnienie social media, tak naprawdę nie mielibyśmy gdzie tego obserwować, prawda? Pewnie zawsze istniała możliwość porównywania się z przyjaciółmi czy współpracownikami, ale nigdy nie istniało coś takiego jak porównywanie się do w sumie obcych ludzi i stawianie ich na piedestale chwały i popularności.

Popularność social mediów w kraju

Przyznam, że gdy coraz to popularniejszy w Polsce stawał się fb, byłam pewna, że moda na niego minie równie szybko co na inne portale social media, które umarły śmiercią naturalną w bardzo krótkim czasie. Tak naprawdę istniały, a kilka miesięcy później już nic po nich nie zostało. Mimo to jednak, fb zaczął nagle rosnąć w siłę i zbierać o nas coraz więcej informacji. Tylko dlaczego tak się musiało zacząć dziać? Wyjaśnienie tej sytuacji jest oczywiście naprawdę banalnie proste.

Szybka komunikacja

Fb na pozór pozwala nam na szybką komunikację z przyjaciółmi, rozmawianie z nimi na wideo czatach czy nawet na czatach grupowych, ale nic nigdy nie jest całkiem różowe. Fb ma też ciemną stronę. Bezkarnie pobiera on wszelkie nasze dane, które w dodatku niestety sami z nieprzymuszonej woli podaliśmy mu przy rejestracji naszego konta, a więc nic dziwnego, że wykorzystuje on tą przewagę.
Jeśli już więc miałabym wskazać jedyną aplikację czy social media, które naprawdę lubię, to moim ulubionym miejscem w internecie jest bez dwóch zdań pinterest. Gromadzi on tak wiele pięknych zdjęć!

Przeczytaj również:

Leave a Comment