Świat mediów społecznościowych

Świat mediów społecznościowychKażdego dnia jedną z pierwszych, sprawdzanych stron internetowych milionów ludzi na świecie jest Facebook. Popularnie znany też pod skrótem Fb, Facebook zdobył sławę nieco ponad dekadę temu i od tamtego czasu zaczął rządzić w Internecie, zrzeszając miliony użytkowników z każdego kraju na całym świecie.

Facebook

Można powiedzieć, że social media – czyli media społecznościowe – są dzisiaj największą potęgą na świecie. Nic innego nie zapewnia takiego dużego zasięgu jak Internet i nic nie łączy tak wielu różnych ludzi w jedną całość jak strony typu Facebook. Każdego dnia miliardy kilobajtów danych są przetwarzane przez potężne serwery Facebook’a. Zawierają przeróżne informacje – można tam znaleźć zabawne i mniej zabawne filmiki z całego świata, zdjęcia z wycieczek i wypraw, prywatne wiadomości między użytkownikami, ich posty i komentarze, no i przede wszystkim, dane osobowe. Dane osobowe są najbardziej cenną informacją, która bardzo często jest niemądrze udostępniana do wiadomości publicznej. Dostępność do takich danych pokazuje również, jak łatwo Facebook i inne tego rodzaju media społecznościowe mogą zostać wykorzystane na szkodę korzystających z nich użytkowników.

Inne portale społecznościowe

Istnieje też wiele innych stron internetowych o podobnym zasięgu co Facebook, ale działających na nieco innych zasadach, takich jak Twitter, Instagram czy Pinterest. W przeciwieństwie do Fb, nie wymagają one podawania swoich danych osobowych, tak więc zapewniają pewną dozę prywatności i anonimowość. Służą głównie do wymiany różnego rodzaju informacji. Na przykład Pinterest pozwala na zbieranie interesujących danego użytkownika zdjęć, obrazów, gifów z całego Internetu, które następnie mogą być podzielone na różne katalogi. Katalogi te mogą być z kolei udostępniane innych użytkownikom i tak też zasoby i zasięg strony się rozprzestrzenia, często trafiając do odległych zakamarków sieci.
Zatem social media są obecnie jednym z najbardziej popularnych form rozrywki, która posiada niewyobrażalnie duży zasięg, rozciągający się na cały świat i zrzeszający miliony ludzi.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz