Szybka metamorfoza wnętrza

Szybka metamorfoza wnętrzaKiedy za oknami jest szaro i zimno zaczynamy tęsknić za latem. Odpowiednie kwiatowe dekoracje nie tylko przezwyciężą nasz smutek, ale także pozwolą na szybką zmianę wnętrza. Do tego roślinne motywy są stale modne. Jeśli je wybierzesz, nie ryzykujesz, że za rok będą passé.

Jak łączyć ze sobą kwiatowe motywy?

Odpowiednio dobierając wzory, faktury i kolory w samym środku zimy możemy w swoim mieszkaniu stworzyć rajski ogród. Aby nie popełnić błędów, warto pamiętać o ważnych zasadach. Przede wszystkim łatwiej jest łączyć ze sobą różne wzory, jeżeli w każdym z nich wystąpią te same kolory. Warto także pamiętać, że na początku należy wprowadzać je w niewielkich ilościach do wnętrza, które jest utrzymane w jednolitych barwach. Kiedy nabierzemy więcej wprawy, będziemy mogły pozwolić sobie na większą swobodę w komponowaniu faktur, kolorów i wzorów.

Szybkie metamorfozy

Efektownym i tanim rozwiązaniem są na przykład pokrowce na fotele w kwiatowe motywy. Jeśli wybierzesz tkaninę w drobny wzorek, który ma ciekawy rysunek i kolor sprawisz, że mały pokój wyda się większy niż jest w rzeczywistości. Kupując tkaniną na pokrowce, kup jej trochę więcej. Wytnij z niej kwadraty i opraw je. Będą przypominały obrazy, bardzo szybko zmienia wygląd pokoju, a kiedy ci się znudzą, łatwo wymienisz je na nowe. Tkaniny są naprawdę bardzo bezpiecznym i stosunkowo tanim sposobem na dekorowanie każdego wnętrza. Wystarczy uszyć nowe poszewki na poduszki, aby pokój nabrał zupełnie nowego charakteru.

Wykorzystaj szablony

Kwiatowe motywy mogą pojawić się także na ścianach. Namalujesz je bardzo prosto korzystając z gotowych szablonów. Wystarczy go przykleić lub przyłożyć do ściany i starannie pokryć wzór farbą. Kiedy farba wyschnie, zdejm ostrożnie szablon. Malowane kwiaty z użyciem szablonu mogą zdobić nie tylko ściany. W ten sam sposób możesz zmienić wygląd komody, która już ci się znudziła.

Kwiatowe motywy wprowadzają do wnętrz trochę lata. Są modne niemal non stop. Z pewnością będą na topie także w przyszłym roku.

Przeczytaj również:

Leave a Comment