Ulubione meble jak nowe

Ulubione meble jak noweDomowym sprzętom, które nam się znudziły lub zniszczyły możemy niewielkim kosztem i małym nakładem pracy nadać zupełnie nowy wygląd.

 

Odnawiamy komódkę

Przygotuj papier do pakowania prezentów, gąbkę polerską, białą akrylową farbę do drewna, klej do dekupażu, lakier do dekupażu. Odkręć uchwyty z szufladek. Przetrzyj mebel gąbką polerską, odkurz i pomaluj ją białą farbą akrylową. Zmierz ją i przytnij papier, którym okleisz wybrane fragmenty komódki. Nanieś na nie miękkim pędzlem klej do dekupażu. Na zewnętrzne części szuflad i górę mebla przyłóż papier tak, aby była widoczna jego prawa strona. Na przestrzenie pomiędzy szufladami i boki mebla przyłóż papier tak, aby widać było jego lewą stronę. Wygładź papier, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Całość jeszcze raz posmaruj klejem. Kiedy klej wyschnie, pokryj papierem lakierem. Załóż nowe uchwyty.

Krzesło w groszki

Zniszczone drewniane krzesło możesz ciekawie przemalować. Przygotuj: papier ścierny lub szlifierkę, denaturat, akrylową ciemnoróżową i jasnoróżową farbę do drewna, szablon z papieru z wyciętymi kółkami. Usuń z krzesła starą łuszczącą się farbę papierem ściernym lub szlifierką. Nasącz szmatkę denaturatem i przetrzyj nią powierzchnię krzesła. Nałóż wałkiem farbę w ciemnoróżowym kolorze. Niedokładności i nierówności wyrównaj pędzelkiem. Kiedy farba wyschnie, przyłóż do krzesła szablon. Groszki pomaluj jasnoróżową farbą.

Stół w cętki

Możesz w prosty sposób odnowić stół z blatem ze sklejki. Przygotuj papier ścierny, folię samoprzylepną, farbę do drewna w czterech odcieniach i białą farbę. Zmatowij lekko blat papierem ściernym, wytrzyj kurz. Zaplanuj, jak chcesz pomalować blat. Zaznacz ołówkiem i pomaluj. Z folii samoprzylepnej wytnij cętki. Kiedy farba wyschnie naklej na blat cętki. Możesz też wykorzystać gotowe naklejki. Zabezpiecz taśmą malarską krawędzie blatu,aby ich nie zabrudzić. Możesz zabezpieczyć także blat od spodu. Pomaluj blat białą farbą przy pomocy wałka, kiedy farba będzie sucha ostrożnie odklej cętki, podważając je lekko nożem.

Przeczytaj również:

Leave a Comment