Urządzamy praktyczną i stylową jadalnię

Jadalnia to nie tylko miejsce, gdzie spotyka się rodzina by spożyć posiłek. Często zapraszamy do niej gości, w tej części domu dzieci odrabiają lekcje a dorośli pracują czy relaksują się przy kawie i rozmowie. Nie zawsze mamy jednak możliwość, by urządzić oddzielny pokój jadalniany, jednakże wcale nie musimy go mieć.

Wystarczy nawet niewielki kącik w kuchni. Obecnie, kiedy bardzo często spotyka się w domach kuchnię otwartą na salon, łatwiej jest urządzić jadalnię przy jednej ze ścian. Trzeba to zrobić w taki sposób , by była ona pięknym zakątkiem dopasowanym do całego mieszkania, a do tego celu wystarczą tak naprawdę stoły i krzesła oraz odrobina dodatków.

Jaki stół i krzesła wybrać?

Urządzamy praktyczną i stylową jadalnięW dużej mierze będzie to zależało od wielkości pomieszczenia, które mamy do dyspozycji oraz ilości osób w rodzinie. Trzeba tak dobrać rozmiary stołu i krzeseł, by każdy z domowników miał komfortowe miejsce do spożywania posiłku. Bardzo dobrą opcją jest zakup drewnianego stołu, ponieważ ma on swój styl i podkreśli elegancję wnętrza zarówno minimalistycznego, jak i utrzymanego bardziej w stylu retro. Stół drewniany łatwo utrzymać w czystości, przecierając ściereczką namoczoną płynem do naczyń lub po spryskaniu preparatem do usuwania kurzu. Trzeba uważać tylko na plamy z tłuszczu, by usuwać je jak najszybciej się da.

Sprawdź również: http://florimeble.pl/22-stoly-i-krzesla

Jeżeli znudzi się nam dotychczasowy stół drewniany, można go zeszlifować i pomalować na inny kolor. W ten sposób bez wydatków uzyskamy zupełnie inne oblicze jadalni. W sprzedaży mamy różne stoły i krzesła i można je kupić zarówno w komplecie, jak i oddzielnie. Osobom, które nie lubią eksperymentów z aranżacją na pewno spodoba się stół z krzesłami utrzymany w identycznym klimacie, czyli kupiony po prostu w komplecie. Do drewnianego stołu pasują jednak także krzesła tapicerowane eko-skórą, materiałem, czy nawet wykonane z przejrzystego mocnego tworzywa sztucznego. W tej materii liczy się nie tylko styl, ale także względy praktyczne. Krzesła z eko- skóry czy drewna lub plastiku łatwiej utrzymać w czystości niż te tapicerowane jasną tkaniną.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz