Wady okien z PCV

Wady okien z PCVOstatnimi czasy okna wykonane z tworzyw sztucznych cieszą się niebywałą wręcz popularnością. Z pewnością ma na to wpływ stosunkowo niska cena zakupu, szeroki wachlarz ofert producentów oraz szereg niewątpliwych zalet, jakimi charakteryzują się te produkty. Czasem jednak trzeba na pewne zagadnienia spojrzeć krytycznym okiem i tak stanie się w tym właśnie artykule. Istnieje bowiem kilka ujemnych cech, które doskwierają rzeczom wykonanym z wykorzystaniem polichlorku winylu, a więc materiału potocznie zwanego PCV.

Przede wszystkim, okna PCV wymagają bardzo precyzyjnego montażu, który powinien wykonywać przeszkolony pracownik firmy dostarczającej okna. Próba zamontowania okien przez osoby o wątpliwym stopniu umiejętności grozi różnego rodzaju usterkami, które mogą objawiać się pękaniem ramy okna czy zakleszczaniem się skrzydeł okiennych w murze. Najbardziej dotkliwym defektem może być po prostu pęknięcie szyby. Dlatego bardzo ważne jest, aby okno nie zostało wstawione w ścianie budynku zbyt sztywno, bowiem biorąc też pod uwagę fakt, iż PCV rozszerza się pod wpływem temperatury może dojść do poważnych zniszczeń.

Warto też wiedzieć, iż takich okien nie da się po prostu naprawić, uprzednio wyjmując je z muru. Jest to niemożliwe, gdyż gotowa rama okna zostaje zgrzana ze ścianą. Pewne problemy może również sprawiać relatywnie duża waga takich okien z PCV, gdyż czasem są one cięższe niż nawet okna drewniane. Spowodowane jest to tym, iż wszystkie okna z tej kategorii są dodatkowo wzmacniane stalowymi profilami, a wpływ takiego rozwiązania na łatwość przenoszenia okien jest raczej oczywisty. Trzeba jeszcze wspomnieć o pewnych niedogodnościach natury wizualnej, które niektórym osobom mogą znacznie doskwierać. Po pierwsze, raz zainstalowanej stolarki okiennej z PCV nie da się przemalować na inny, bardziej atrakcyjny kolor. Jeśli więc lubimy zmiany w tej sferze, lepiej wybierzmy okna drewniane. Po drugie natomiast, z powodu faktu, iż okna te są bardzo szczelne, często na szybach widać krople wody.

Przeczytaj również:

Leave a Comment