Wiosenne malowanie

Wiosenne malowanie

Wraz z nadejściem wiosny, słońce pozwala nam dostrzec wszelkie zaniedbania w mieszkaniu oraz jak bardzo zmienił się kolor pięknych niegdyś ścian. To widomy znak, że powinniśmy zastanowić się nad ponownym odmalowaniem mieszkania, a kto wie może i nad jakimś remontem.


Zanim przystąpimy jednak do malowania całego mieszkania, musimy zdecydować się jaką farbą chcemy to zrobić. O ile w dawnych, słusznie minionych czasach, do każdej powierzchni stosowano tę samą farbę, to współcześnie możemy wręcz przebierać w jej rodzajach i dobrać ją tak, aby pasowała do danego pokoju i w ten sposób była trwalsza i żywotna. Kluczem do doboru rodzaju farby, a także jej koloru jest przeznaczenie danego pomieszczenia oraz aktywność domowników.

Inne bowiem wybierzemy farby do kuchni, gdzie często dochodzi do zabrudzeń i występuję wilgoć, a inną do własnej sypialni

Jeśli chcemy bowiem pomalować kuchnię lub na przykład łazienkę, to przede wszystkim powinniśmy wybrać farby, które zostały zaprojektowane tak, aby stanowić jednocześnie barierę przed tworzeniem się pleśni i namnażaniem grzybów. Powinny być one biobójcze i mogą posiadać w swym składzie czyste srebro. Dzięki temu nawet przy najbardziej nieodpowiedzialnym korzystaniu z tych pomieszczeń, farba przetrwa dłużej i zachowa swoją jakość oraz czystość.

Do pokoju dziecięcego oraz przedpokoju, wybierzmy farby, które są łatwo zmywalne i odporne na ścieranie

Oznacza to, że powinniśmy szukać farb, które można wielokrotnie myć na mokro bez utraty jakości. Standardowa farba tego typu powinna przetrwać nawet do czterech lub pięciu tysięcy cyklów mycia. Dużo mniej rygorystycznie możemy podejść do wyboru farby do salonu oraz sypialni. W tym wypadku wystarczy nam zwykła farba akrylowa. Dobrze się rozprowadza, jest łatwa w użyciu, stosunkowo niedroga i wydajna. Oznacza to, że z litra danej farby jesteśmy w stanie pomalować większą powierzchnię niż dotychczas. Co ważne nie zawiera ona drażniących substancji zapachowych i jest przyjazna dla naszego zdrowia.

Przeczytaj również:

Leave a Comment