Witaminy i minerały, których potrzebują paznokcie

Witaminy i minerały, których potrzebują paznokcieKażda kobieta chciałaby mieć zdrowe i piękne paznokcie. Do osłabienia paznokci przyczyniają się nie tylko błędy żywieniowe, ale także te pielęgnacyjne. Jak to zmienić?

Przyczyny problemów z paznokciami

Płytka paznokciowa staje się słaba w efekcie stosowania złej diety. Ale na kondycji paznokci odbija się również sprzątanie bez ochronnych rękawiczek. Detergenty i woda niszczą naturalną warstwę lipidową, która chroni płytkę paznokciową przed uszkodzeniami.

 

Domowe kuracje wzmacniające

Niektóre z produktów, które bardzo dobrze wpływają na kondycję paznokci znajdziemy we własnej kuchni. Jeśli nie mamy ich akurat pod ręką, to kupimy je w każdym sklepie spożywczym. To między innymi oliwa z oliwek i cytryna. Paznokcie będą nam wdzięczne, jeśli zafundujemy im kąpiel w lekko podgrzanej oliwie, do której dodamy trochę soku z cytryny. Tańsze rozwiązanie to zastąpienie oliwy olejem słonecznikowym. Po inne produkty musimy udać się do apteki. Odżywczy balsam do paznokci można przygotować gotują sporą garść skrzypu polnego w szklance wody. Gdy wywar ostygnie, moczymy w nim dłonie.

Wsparcie od środka

Zanim sięgniemy po suplementy diety spróbujmy przez kilka tygodni popijać codziennie herbatkę ze skrzypu polnego i pokrzywy. Jeśli herbatki i kąpiele nie pomogą, to znak, że w organizmie już od dłuższego czasu brakuje witamin i składników mineralnych. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się problemów z paznokciami jest uzupełnienie tych niedoborów. Pomogą nam w tym specjalne preparaty, które uzupełnią niedobór cynku, krzemu, wapnia, żelaza oraz witamin z grupy B i E. Równie ważna jest jednak zmiana diety na bardziej zdrową. Nie może w niej zabraknąć chudego mięsa, nabiału, jaj, oleju, warzyw i owoców. Zarówno suplementy diety, jak też zdrowe odżywianie poprawią nie tylko kondycję paznokci. Dzięki nim zyska także skóra i włosy.

Najczęstszą przyczyną słabych paznokci jest niedobór w organizmie składników odżywczych. Szczególnie potrzebują one witamin z grupy B, A i E oraz krzemu, cynku i żelaza.

Przeczytaj również:

Leave a Comment