Wokół kredytów mieszkaniowych i nie tylko

Wokół kredytów mieszkaniowych i nie tylkoKredyty, w tym kredyt na mieszkanie, to niewątpliwie oferty, z których korzysta wiele osób. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ w przeciwnym razie wielu z nas nie mogłoby zamieszkać we własnych czterech ścianach.

Nie ma się co oszukiwać, że przeciętny Kowalski nie ma od tak do swojej dyspozycji takiej sumy, za którą mógłby kupić mieszkanie, nawet o niezbyt dużym metrażu. W takich okolicznościach pozostaje udać się do pierwszego lepszego banku i tam u źródła zasięgnąć informacji, czy w ogóle ktoś kwalifikuje się do tego, żeby można było przyznać mu kredyt.

Na czym polega zdolność kredytowa?

Różnie to bywa, bo początkowo wydawać by się mogło, że kredyt na mieszkanie można otrzymać bez większego kłopotu, a kiedy przychodzi do sfinalizowania umowy, okazuje się, że dany klient jednak nie może otrzymać pożyczki, bo nie spełnia określonych warunków. Tak więc, kredyty to sprawy indywidualne i nie można uznać, że jeśli sąsiad otrzymał pożyczkę to i my takową dostaniemy. Nic z tych rzeczy, ponieważ każdy klient traktowany jest przecież indywidualnie. Bank pożyczy nam pieniądze, ale musi się odpowiednio zabezpieczyć w przypadku, gdybyśmy jednak nie byli w stanie spłacać kolejnych rat. Klient przychodzący po pożyczkę musi przede wszystkim wykazać się tzw, zdolnością kredytową. Nic w tym dziwnego, ponieważ każde pożyczone pieniądze trzeba będzie systematycznie oddawać i to jeszcze z odsetkami. Żeby jednak to było możliwe, trzeba osiągać określone dochody. Niestety, nie można inaczej.

Ile chcemy pożyczyć?

W każdym razie, dobrze, że możemy w określonych sytuacjach pożyczać potrzebne sumy w bankach czy też parabankach, bo czasami życie nas tak zaskakuje, że zostajemy bez wyjścia. Kłopoty finansowe należą chyba do tych najczęściej się nam przytrafiających. Tak to już jest, że nieustannie wypadają nam jakieś niespodziewane wydatki i musimy jakoś sobie z nimi radzić. Najlepiej byłoby pożyczyć konieczną nam sumę od kogoś z rodziny czy znajomych, ale nie zawsze jest to możliwe. Wszystko zależy od tego, o jakie sumy tak naprawdę chodzi, kilkaset złotych czy więcej.

Przeczytaj również:

Kategorie: Dom i mieszkanie

Zostaw komentarz