Wybór koloru ścian

Bez względu na to czy planujemy remont czy też jesteśmy w trakcie budowy domu jest jedna sprawa, nad którą będziemy musieli się zastanowić. Tą sprawą jest kolor ścian. Nie każdy może zdawać sobie sprawę jak ważna jest to kwestia. Można pomyśleć „przecież to tylko kolor, nie ma chyba znaczenia jaki będzie” a jednak znaczenie ma. Dobór kolorów ścian jest bardzo ważny (warto przeczytać informacje na ten temat pod tym adresem).

Kolor ścian powinien przede wszystkim współgrać z kolorem mebli. Wybierając ciemny kolor dobrze by było żeby meble były jaśniejsze i analogicznie jeżeli ściany są jasne lepiej, aby meble były ciemniejsze. Dzięki takiemu zabiegowi tworzy się odpowiedni kontrast i wygląda to dobrze.

Wybór koloru ścian.Kolejną rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę są firany i zasłony, one również muszą pasować kolorystycznie do ścian. Dla przykładu dziwnym połączeniem były by zielone ściany i pomarańczowe zasłony. Te dwa kolory po prostu do siebie nie pasują.

Pokój to nie tylko meble kupujemy również różnego rodzaju dodatki takie jak dywany, wazony, doniczki, obrusy, serwetki itp. I analogicznie jak z meblami, zasłonami i firanami one również muszą pasować do koloru pokoju.

Wybierając kolor ścian jak i rzeczy wymienionych wyżej warto kierować się własnym upodobaniem. Pokój ma się podobać przede wszystkim jego właścicielowi. Musimy pamięć tylko, aby wszystko co znajduje się w pomieszczeniu współgrało ze sobą, tworzyło jedną, pasującą do siebie całość. Aby osiągnąć taki efekt są dwa sposoby:

1) Ściany, zasłony, firany i dodatki niech będą w jednym kolorze, ale różnych odcieniach. Kolory nie są takie same, istnieją różne odcienie np. jest blady róż, ciemny róż lub jaskrawy róż. Wszystkie te trzy kolory są różowe, ale każdy wygląda trochę inaczej. Rozwiązanie takie jest może trochę nudne i monotematyczne, ale gwarantuje, że wszystko będzie do siebie pasowało.

2) Ściany, zasłony, firany i dodatki mogą być w różnych kolorach, ale pasujących do siebie oraz dobrze kontrastujących np. czarny i biały. Tutaj trzeba już uważać, aby dobrze dobierać kolory, aby efekt był zadowalający.

Kolory farb do wnętrz są różnorodne. W zależności od firmy możemy dostać różne odcienie różnych kolorów. Dzięki szerokiej gamie barw konsument może wybrać kolor najbardziej mu odpowiadający.

Przeczytaj również:

Leave a Comment