Zadbaj o dokładny montaż rolet

Rolety zdobywają coraz większą popularność względem wszystkich istniejących dotychczas rzeczy służących do przystrojenia okna a zarazem jego przysłonięcia. Dzieje się tak ze względu na kilka zalet, którymi mogą posłużyć się rolety rzymskie Warszawa.ZADBAJ O DOKŁADNY MONTAŻ ROLET
Z punktu widzenia zwykłego laika problemem może okazać się wcale nie sam zakup, ale przede wszystkim montaż rolet. Niektóre firmy wynajmują klientom specjalnie przeszkolonych pracowników, którzy przy pomocy specjalistycznych narzędzi dokonują przymocowania listwy aluminiowej. Niekiedy jednak nie pozostaje nic innego jak radzić sobie samemu. Pocieszeniem jest fakt, że rolety rzymskie nie bez powodu cieszą się popularnością – są bardzo łatwe zarówno w montażu i demontażu.
Z reguły rolety tego typu montuje się w suficie lub ścianie nad oknem. Mają one bowiem za zadanie przysłaniać całą wnękę okienną, przez co można ją skutecznie ukryć. Niektóre modele przypina się w ramie okna. Te są wyposażone w specjalny zaczep, który pozwala na takie rozwiązanie.

Narzędziem, które jest niezbędne do zamontowania rolety jest wkrętarka elektryczna. Jest lekka i poręczna za jej pomocą można zarówno wkręcić coś w ścianę jak i usunąć. Całość montażu nie powinna trwać dłużej niż pięć minut. Na odpowiedniej wysokości (około 30-35 centymetrów nad oknem) wwiercamy w ścianę dwie śrubki, na których następnie montujemy specjalne zaczepy. Są to specjalne klipsy, które idealnie pasują do głównej części rolety jaką jest aluminiowa listwa. Dopasowujemy ją do wcześniej zamontowanych elementów i gotowe. Niektóre rolety rzymskie wyposażone są dodatkowo w specjalny rzep, który pozwala na wygodne podczepienie tkaniny, aby zwiększyć jej grubość.

Rolety rzymskie są nie tylko proste w zamontowaniu, ale również nie ma konieczności demontażu całości, gdy chcemy wyprać tkaninę. Wystarczy ją odczepić a następnie wyprać w pralce lub oddać do pralni chemicznej. Gwarantuje to, że nawet po dłuższym czasie stosowania całość będzie prezentowała się równie dobrze jak pierwszego dnia po zakupie.

Więcej  o roletach rzymskich na http://www.meblark.com/produkty/rolety

Przeczytaj również:

Leave a Comment