Zakup mieszkania za gotówkę czy na kredyt

Zakup mieszkania za gotówkę czy na kredytMłodzi ludzie stają zazwyczaj przed ogromnym dylematem, co zrobić by zdobyć własne mieszkanie. Nikt nie chce mieszkać kontem u rodziców, jednak nie wszyscy mogą sobie także pozwolić na wynajem mieszkania. Młodzi ludzie mają zazwyczaj dwie opcje, wziąć kredyt na mieszkanie, bądź wyjechać za granicę i zdobyć gotówkę.

Wiele młodych osób przemieszcza się po Europie za lepszą pracą, za lepszym jutrem. Jest to dobre rozwiązanie, dla osób które chcą uniknąć wiązania się z bankiem umową pożyczki.

Po co swoje cztery ściany?

Każdy z nasz marzy o własnym koncie, może być niewielkie, byleby było nasze… Dlatego ludzie tak chętnie biorą kredyty i spłacają je latami. Zawsze są dwie strony medalu, kredyt na mieszkanie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, od razu możemy otrzymać wymarzoną kwotę na mieszkanie, jednak z drugiej strony, takie kredyty trzeba spłacać latami. Wszystko może ulec zmianie, gdy wydarzy się coś nieprzewidywalnego, na co nie mamy wpływu, choroba partnera, która może okazać się bardzo kosztowna, śmierć, bądź zwykły wypadek, który uziemi nas w domu na kilka miesięcy. Kredyty należy spłacać, bank nie pyta czy masz z czego. Dlatego warto zastanowić się dwa razy, nad zakupem mieszkania na kredyt. Warto jednak zaznaczyć, że nie ma idealnych rozwiązań. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie mają możliwości, mogą wyjechać za granicę, gdzie zarobki są znacznie lepsze, jednak to również wiąże się z konsekwencjami. Rozłąka z rodziną jest jedną z najgorszych rzeczy, która może przydarzyć się młodemu człowiekowi. Bardzo często młode małżeństwa rozdzielone na kilka lat, nie potrafią przetrwać próby czasu. Dlatego zgromadzenie gotówki na mieszkanie za granicą również wiąże się z ryzykiem.

Im wcześniej zaczynamy oszczędzać, tym lepiej

Najlepszym rozwiązaniem jest zacząć odkładać na mieszkanie, zanim założymy rodzinę, jednak mało kto tak postępuje. Warto także zastanowić się nad wyjazdem za granicę z partnerem. Ostatecznie każdy pomysł może okazać się zły, mozolne odkładanie pieniędzy, wcale nie jest łatwe, znacznie prościej jest wziąć kredyt na mieszkanie, jednak to również jest ryzykowne.

Przeczytaj również:

Leave a Comment