Zrób porządki w swojej szafie

Zrób porządki w swojej szafieJeżeli dobrze ułożysz swoje rzeczy, to bałagan w szafie szybko się nie pojawi. Jak postępować, aby wszystkie rzeczy były na swoim miejscu?

 

 

Inwentaryzacja

Od tego musisz zacząć porządki w szafie. Przejrzyj jej zawartość i zastanów się, które rzeczy są ci potrzebne, a których od dawna nie nosiłaś. Te, których nie używasz sprzedaj, oddaj lub wyrzuć. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na nowe ubrania.

Zrób podział szafy

Na najwyższych półkach ułóż rzeczy, których rzadko używasz. Przechowuj na nich zapasową pościel, koce, sezonową odzież, plecaki i sprzęt sportowy. Aby rzeczy się nie kurzyły posegreguj je w torby i pudła. Pudła możesz też przechowywać pod łóżkiem. Jeśli szafę dzielisz z mężem/partnerem podziel ją na męską i damską strefę. Podziel ubrania na te, które można przechowywać złożone (ubrania z dzianiny) i na te, które muszą wisieć na wieszakach. Posegreguj ubrania także według długości. Pod tymi krótkimi będziesz mogła wstawić jeszcze pudełka na przykład z obuwiem. Garderobę możesz także posegregować według rodzajów (wszystkie bluzki wieszaj razem, w następnej grupie powieś na przykład spódnice) lub kolorów. Bluzki z jedwabiu powieś na plastikowych, obszytych materiałem wieszakach, a marynarki, żakiety i płaszcze na dobrze wyprofilowanych drewnianych. Dzięki temu ubrania te nie stracą fasonu. Spódnice i spodnie zawieś na wieszakach z klipsami: zmieścisz na nich cztery pary spodni lub spódnic. Dzięki temu będziesz miała w szafie więcej miejsca.

Idealny porządek

Zarówno w głębokich i płytkich szufladach przydadzą ci się przegródki lub organizery. Zachowasz porządek w drobnych rzeczach: rajstopach, skarpetkach,paskach, apaszkach i bieliźnie. Wykorzystaj także nietypowe rozwiązania: bieliznę i inne drobne rzeczy możesz przechowywać w torbach, które zawiesisz na drążkach w szafie na haczykach od kuchennych relingów. Możesz skorzystać także z worków próżniowych. Po odessaniu z nich powietrza przy pomocy odkurzacza, zyskasz wiele – nawet siedemdziesiąt pięć procent – wolnego miejsca na półkach.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz